کسب و کار HiSilicon هوآوی که پردازنده های سری Kirin را تولید می کند، پیشرفت زیادی داشته است. بر اساس داده‌های مرکز تحقیقات Canalys، هواوی هشت میلیون پردازنده Kirin را در سه ماهه اول سال 2024 روانه بازار کرد و درآمدی معادل 6 میلیارد دلار داشت.

هواوی موفق شد پیشرفت فصلی خوبی را در بازار پردازنده های موبایل تجربه کند، اما همچنان از رقبای اصلی عقب است. حجم ارسال و درآمد هواوی بیشتر از سه ماهه گذشته گوگل بود. گوگل با تنها ۲ میلیون پردازنده و ۲ میلیارد دلار درآمد، پس از هواوی در رتبه دوم قرار دارد.

گزارش بازار جهانی پردازنده موبایل سه ماهه اول 2024

MyDrivers

سامسونگ با ۱۸ میلیون پردازنده و ۹ میلیارد دلار درآمد و مدیاتک با ۱۱۴ میلیون پردازنده و ۲۳ میلیارد دلار درآمد، عملکرد بسیار خوبی داشتند.

کوالکام ۷۵ میلیون پردازنده گوشی تولید کرد و توانست ۳۷ میلیارد دلار درآمد کسب کند. در مقایسه با سه ماهه اول سال 2023، اپل هم در حجم ارسال (49 میلیون دستگاه) و هم در درآمد (56 میلیارد دلار) کاهش یافت.

هواوی به تدریج به بازار پردازنده های موبایل باز می گردد. با وجود میانگین سهم 2.7 درصدی در سه ماهه اول، احیای مجدد هوآوی بر بازار سنگینی می کند. انتظار می رود این روند با معرفی گوشی Huawei Mate 70 و سیستم عامل HarmonyOS Next و کاهش وابستگی به پلتفرم اندروید گوگل ادامه یابد.