معاون علمی رئیس جمهور قول داد با مساعدت ستاد کل نیروهای مسلح، سهمیه سربازان در سال جاری به 10 هزار نفر افزایش یابد. به گفته دگانی این سهمیه فقط برای نیروهای کلیدی است شرکت های دانش بنیان خوب.

روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصادی دانش بنیان رئیس جمهور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از ارائه تجهیزات نظامی به تکنسین های شرکت های دانش بنیان از سال 1397 به منظور حفظ نیروهای کلیدی دانش بنیان خبر داد. این شرکت ها

وی با بیان اینکه در حال حاضر سالانه حدود 800 نفر از سهمیه سرباز فناور بهره مند می شوند، گفت: این ظرفیت چند سال پیش بر اساس شرایط فعلی که تعداد شرکت های دانش بنیان کمتر بود، اتخاذ شد.

دقانی در ادامه اظهار داشت با موافقت کلی دریافتی از ستاد کل نیروهای مسلح این ظرفیت 10 هزار نفر می باشد رشد خواهد کرد.

وی این فرصت طلایی را برای شرکت های دانش بنیان دانست و گفت: با مساعدت های ارزنده ستاد کل نیروهای مسلح و البته تایید رهبر معظم انقلاب، شرکت های دانش بنیان که پرسنل کلیدی آنها هستند. گذراندن دوره خدمت سربازی می توانند با تایید معاونت علمی به عضویت همان شرکت درآیند. خرج کردن.”

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص علت تعیین این مرکز دانش بنیان گفت:

وی افزود: در واقع شرکت های دانش بنیان در مراحل تحقیق و توسعه یا تولید فناوری به تعدادی از کارکنان کلیدی خود نیاز مبرم دارند و برای جلوگیری از هرگونه وقفه در کار و آسیب به مجموعه های فناوری، این فرصت در اختیار افراد کلیدی دانش بنیان قرار گرفته است. شرکت هایی که خدمت سربازی خود را در همان شرکت کامل کنند.

لازم به ذکر است امکان خدمت سربازی در شرکت های دانش بنیان از جمله تسهیلات ویژه معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برای شرکت های دانش بنیان در سال های اخیر با پیگیری های انجام شده ایجاد شد. این معاونت و همکاری ستاد کل نیروهای مسلح.