رقابت برای کار در حال حاضر در چین ظالمانه است. دیوید پس از فارغ التحصیلی از کالج با مدرک تجارت در اوایل سال جاری، برای یافتن کار تلاش کرد. متقاضیان زیادی برای هر موقعیتی وجود داشت و به گفته او، “حتی اگر شغلی پیدا کنید، حقوق به اندازه سال های گذشته نیست و باید ساعت های طولانی کار کنید.”

پس از اینکه دیوید که خواست نامش فاش شود تا آزادانه در مورد کسب و کار خود صحبت کند، ویدیوهای متعددی را در Weibo و WeChat درباره ChatGPT دید، چت ربات هوش مصنوعی مولد که اواخر سال گذشته توسط شرکت فناوری ایالات متحده OpenAI با هیاهوی زیادی راه اندازی شد، او با یک ایده مواجه شد. یک تجارت مقاله نویسی پررونق در چین وجود دارد که دانش آموزان از معلمان و متخصصان می خواهند تا در انجام تکالیف به آنها کمک کنند. کارگزارانی که در پلتفرم تجارت الکترونیک Taobao فعالیت می کنند، نویسندگانی را استخدام می کنند که خدمات آنها را به دانش آموزان می فروشند. دیوید فکر می کرد اگر بتواند از ChatGPT برای نوشتن مقاله استفاده کند چه؟ او به یکی از فروشندگان در Taobao روی آورد. او به سرعت اولین کار خود را به دست آورد و برای یک دانشجوی رشته آموزشی مقاله نوشت. او به کسی نگفت که از چت بات استفاده می کند.

دیوید می‌گوید: «شما ابتدا از ChatGPT می‌خواهید یک طرحواره با چندین نقطه ایجاد کند، سپس از ChatGPT می‌خواهید که برای هر نقطه محتوایی ارائه دهد. برای جلوگیری از سرقت ادبی آشکار، او سعی کرد مقالات یا مقالات موجود را معرفی نکند و در عوض از چت بات سؤالات باز پرسید. او جملات طولانی تری را انتخاب کرد و از ChatGPT خواست تا توضیح دهد و مثال هایی ارائه دهد. سپس قطعه را خواند و اشتباهات دستوری را تصحیح کرد. خروجی نرم‌ترین نبود، و چند شکاف منطقی بین پاراگراف‌ها وجود داشت، اما برای انجام کار کافی بود. او آن را ارسال کرد و 10 دلار برنده شد. شغل دوم او نوشتن گزارشی در زمینه اقتصاد بود. او الزامات را مرور کرد، چند اصطلاح مهم مانند “دوگانگی” را انتخاب کرد و از ChatGPT خواست که آن اصطلاحات را به روش‌های قابل فهم توضیح دهد و مثال‌هایی ارائه دهد. او حدود 40 دلار درآمد داشت.

ChatGPT به طور رسمی برای کاربران چینی در دسترس نیست. ایمیل هایی با دامنه های چینی، مانند QQ یا 163، نمی توانند برای ثبت نام در این سرویس استفاده شوند. با این حال، علاقه زیادی به پتانسیل این سیستم وجود دارد. Youdao، یک سرویس آموزش آنلاین محبوب که توسط غول فناوری NetEase اجرا می‌شود، اخیراً یک دوره آنلاین با عنوان «ChatGPT، از ورود به مهارت» منتشر کرده است که وعده می‌دهد «با استفاده از ChatGPT و Python راندمان کاری شما را 10 برابر افزایش دهد». در Zhihu، وب‌سایت انجمن پرسش و پاسخ quora چین، کاربران می‌پرسند «چگونه با استفاده از ChatGPT اولین ظرف طلا بسازیم». “نحوه ساخت RMB1000 با استفاده از ChatGPT”؛ «چگونه افراد معمولی می‌توانند با استفاده از ChatGPT کسب درآمد کنند؟» پاسخ – که خود ChatGPT وقتی از او پرسیدم چگونه می‌توان 100 دلار کسب کرد به من گفت – محتوا است. مطالب زیاد.

Ying Ying، زن جوانی که برای چندین تأثیرگذار رسانه های اجتماعی به عنوان دستیار تولید محتوا کار کرده است، پس از دیدن یک ویدیوی ویروسی در YouTube با ChatGPT برخورد کرد. در ماه آوریل، او یک فروشگاه Taobao افتتاح کرد که تزئینات خانه را با استفاده از تکنیک های سنتی رنگ یوننان به فروش می رساند. او به مالک نزدیک شد و به او کمک کرد تا چیدمان خود را بهبود بخشد و برخی از تبلیغات رسانه های اجتماعی را انجام دهد. او می گوید که توضیحات محصول در فروشگاه واضح و بدون جزئیات بود. او محبوب ترین اقلام دکور خانه را در Taobao ردیابی کرد، توضیحات محصول آنها را استخراج کرد و آنها را برای مرجع به ChatGPT فرستاد. برای اینکه محتوا را چشم نوازتر کند، او از ChatGPT خواست تا به طور خاص برخی از ویژگی های محصول را برجسته کند و برخی شکلک ها را برای جذاب تر کردن آن برای نسل جوان اضافه کند. او اکنون ماهانه از صاحب مغازه Taobao پرداخت می کند.

برخی دیگر از هوش مصنوعی بسیار بیشتر از توضیحات محصول استفاده می کنند. یکی از کاربران، شرلی، که همچنین درخواست کرد فقط با نام کوچکش شناسایی شود زیرا با نام مستعار Guyuetu در پلت فرم اشتراک گذاری مد و سبک زندگی Little Red Book می نویسد (Xiaohongshu) یک کتاب کامل که با هوش مصنوعی نوشته شده بود منتشر کرد. او درباره این موضوع تصمیم گرفت: رابطه بین گروه خونی و شخصیت (یک باور شبه علمی که در ژاپن و کره نسبتا رایج است). او از ChatGPT خواست تا «یک طرح کلی برای کتابی درباره ادراکات ژاپنی‌ها از گروه خونی و شخصیت ایجاد کند»، سپس از آن برای ایجاد طرح کلی برای هر فصل و سپس ایجاد بخش‌های مختلف برای هر فصل استفاده کرد. او می‌گوید: «اگر چیزی را که نوشته‌اید دوست ندارید، همیشه می‌توانید از ChatGPT بخواهید که بازنویسی کند، به عنوان مثال، یک پاراگراف را با لحنی سرگرم‌کننده‌تر و سبک‌دل بازنویسی کنید. او ظرف دو روز کتاب کوچک شخصیت گروه خونی: راه ژاپنی درک مردم را با جلد و تصاویر ایجاد شده توسط Midjourney تکمیل کرد، سرویسی که تصاویر را از پیام‌های متنی ایجاد می‌کند. او کتاب کیندل را منتشر کرد.