در حال حاضر با با افزایش علاقه به هوش مصنوعی، کنگره توجه خود را معطوف به حصول اطمینان از یادگیری بیشتر کارکنان دولتی در مورد این فناوری کرده است. سناتورهای آمریکایی گری پیترز (D-میشیگان) و مایک براون (R-Indiana) خواستار آموزش جهانی رهبری هوش مصنوعی با قانون آموزش رهبری هوش مصنوعی هستند که برای بررسی به سنا کامل منتقل می شود. این لایحه به دفتر مدیریت پرسنل (OPM)، بازوی منابع انسانی دولت فدرال، هدایت می کند تا رهبری فدرال را در زمینه اصول هوش مصنوعی و خطرات آموزش دهد. با این حال، هنوز نیازی به آموزش نحوه استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود عملکرد دولت ندارد.

قانون آموزش رهبران هوش مصنوعی گام مهمی در مسیر درست است، اما باید فراتر از آموزش های اجباری اولیه هوش مصنوعی باشد. این باید از OPM بخواهد که کارکنان عمومی را در مورد نحوه استفاده از فناوری های هوش مصنوعی برای بهبود خدمات عمومی با دسترسی بیشتر به خدمات دولتی، ارائه دسترسی مداوم به خدمات شهری، کمک به تجزیه و تحلیل داده ها برای درک نیازهای شهروندان، و ایجاد فرصت های جدید برای مشارکت عمومی آموزش دهد. تصمیم گیری دموکراتیک

به عنوان مثال، شهرها در حال حاضر در حال آزمایش با تولید تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی برای برنامه ریزی شهری مشارکتی هستند، در حالی که ربات چت هوش مصنوعی PAIGE سانفرانسیسکو به پاسخگویی به سؤالات صاحبان مشاغل در مورد نحوه بازاریابی در شهر کمک می کند. هلسینکی، فنلاند، از یک ابزار تصمیم گیری مبتنی بر هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل داده ها و ارائه توصیه هایی در مورد سیاست های شهری استفاده می کند. در دبی، رهبران نه تنها در مورد هوش مصنوعی به طور کلی یاد می گیرند، بلکه یاد می گیرند که چگونه به طور خاص از ChatGPT استفاده کنند. این قانون همچنین باید OPM را ملزم کند که نه تنها هوش مصنوعی چیست، بلکه نحوه انجام آن را نیز آموزش دهد استفاده کنید برای خدمت به شهروندان

مطابق با عمل در هر کشور دیگری، قانون باید این آموزش را الزامی کند رایگان. این در حال حاضر در مورد ارتش وجود دارد. با این حال، از طرف غیرنظامی، OPM موظف است برای برنامه های آموزشی خود هزینه ای دریافت کند. برای مثال، دوره ای با عنوان «توانمندسازی رهبران قرن بیست و یکم» برای هر نفر 2200 دلار هزینه دارد. حتی اگر فرد برای بازپرداخت به سازمان خود مراجعه کند، اغلب برنامه ها بودجه ای برای ارتقاء مهارت در نظر نمی گیرند.

اگر می‌خواهیم مقامات دولتی هوش مصنوعی را درک کنند، نمی‌توانیم هزینه آن را از آنها بگیریم. شما هم نیازی ندارید بر اساس برنامه ای که در نیوجرسی ایجاد شده است، اکنون شش ایالت در پروژه ای به نام InnovateUS با یکدیگر همکاری می کنند تا آموزش های زنده و رایگان را در زمینه مهارت های دیجیتال، داده و نوآوری توسعه دهند. از آنجایی که همه محتوا دارای مجوز باز است و به طور خاص برای مقامات دولتی طراحی شده است، می توان آن را به راحتی در سراسر ایالت ها و همچنین با دولت فدرال به اشتراک گذاشت.

قانون همچنین باید ایجاب کند که آموزش آسان باشد. حتی اگر کنگره این آموزش را اجباری کند، متخصصان دولتی در یافتن آن بدون زیرساخت فیزیکی برای اطمینان از اینکه کارمندان دولت می‌توانند آموزش فناوری و داده‌های خود را دریافت کرده و پیگیری کنند، مشکل خواهند داشت. در آلمان، آکادمی دیجیتال دولت فدرال یک سایت واحد برای افزایش مهارت های دیجیتالی برای اطمینان از مشارکت گسترده ارائه می دهد. در مقابل، در ایالات متحده، هر آژانس فدرال وب سایت مخصوص به خود (و گاهی بیش از یک) دارد که در آن کارمندان می توانند فرصت های آموزشی را جستجو کنند، و OPM آموزش خود را در دولت فدرال تبلیغ نمی کند. اگرچه وزارت دفاع شروع به ساخت USALearning.gov کرده است تا همه کارمندان در نهایت به محتوای مشابه دسترسی داشته باشند، این پروژه باید تسریع شود.