نسل بعدی آیفون 15 اپل تنها چند ماه دیگر باقی مانده است و اکنون گزارشی از اخبار اقتصادی روزانه چین نشان می دهد که قیمت تمام مدل های بعدی آیفون بین 10 تا 20 درصد افزایش خواهد یافت.

بنابراین قیمت مدل پایه استاندارد آیفون 15 می تواند از 899 دلار شروع شود که 100 دلار گرانتر از مدل پایه استاندارد آیفون 14 است. در حال حاضر، قیمت آیفون 14 پرو از 999 دلار شروع می شود. اما با افزایش احتمالی قیمت آیفون 15 پرو، این محصول با برچسب 1100 یا 1200 دلاری روانه بازار خواهد شد.

در همین حال، آیفون 15 پرو مکس احتمالاً شاهد بیشترین افزایش قیمت خواهد بود، به این معنی که قیمت مدل پایه گوشی مذکور 1300 دلار و نسخه 1 ترابایتی آن 1800 دلار است.

اگر این اتفاق بیفتد، آیفون 15 پرو مکس گران‌ترین آیفون اپل تا به امروز خواهد بود و حتی به یکی از گران‌ترین گوشی‌های تاشو جهان تبدیل خواهد شد. برای مقایسه، مدل 256 گیگابایتی سامسونگ گلکسی زد فولد 4 با قیمت 1800 دلار به فروش می رسد و قدرتمندترین مدل آن نیز 2159 دلار قیمت دارد.

به گزارش Digital Trends، افزایش قیمت آیفون های سری 15 می تواند با افزایش هزینه های تولید و تورم در اقتصاد جهانی مرتبط باشد. به طور معمول، اپل محصولات خود را با ضرر نمی فروشد. بنابراین افزایش هزینه های تولید به عهده خریداران خواهد بود.

افزایش قیمت برای مدل های استاندارد آیفون 15 احتمالاً اهمیت زیادی نخواهد داشت. همانطور که شایعه شده است این گوشی به ویژگی هایی مانند Dynamic Island و تراشه سریعتر A16 Bionic مجهز شده است.

همه مدل های آیفون 15 احتمالا به جای پورت لایتنینگ از پورت USB C استفاده خواهند کرد. مدل‌های پرو این گوشی‌ها از ویژگی‌های دیگری مانند نمایشگر تبلیغاتی ۱۲۰ هرتز و دکمه اضافی با گزینه‌های سفارشی‌سازی مانند Apple Watch Ultra و تراشه A17 Bionic نیز بهره خواهند برد.

علاوه بر این، انتظار داریم آیفون 15 پرو مکس به دوربین پریسکوپی با قابلیت زوم 6 برابری مجهز شود که زوم اپتیکال را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد.