بزرگترین ارز دیجیتال جهان، بیت کوین، در چند روز گذشته افزایش زیادی داشته است و دیروز ۶ درصد رشد داشت. قیمت این ارز دیجیتال اکنون برای اولین بار از اردیبهشت ماه به حدود 29 هزار دلار رسیده است که نسبت به ابتدای سال پیشرفت زیادی داشته است.

محبوب ترین ارز دیجیتال در بازار روز سه شنبه بیش از 6 درصد افزایش یافت و اکنون تقریباً 28930 دلار معامله می شود. حجم معاملات بیت کوین در 24 ساعت گذشته 25 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار این ارز هم اکنون حدود 558 میلیارد دلار است.

رشد قیمت بیت کوین

با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در ابتدای سال جاری یعنی اول ژانویه نزدیک به 17000 دلار بود، قیمت فعلی این ارز رمزنگاری شده رشد قابل توجهی را در این بازار نشان می دهد. البته باید یادآوری کنیم که بزرگترین ارز دیجیتال بازار در اواسط فروردین به قیمت 31 هزار دلار رسید اما باز هم با افت مواجه شد و به حدود 25500 دلار سقوط کرد.

اتریوم، دیگر ارز دیجیتال اصلی بازار نیز در روز و شب گذشته 4.8 درصد افزایش قیمت داشته است. 1800 دلار رسید حجم معاملات این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 8.48 میلیارد دلار بوده و ارزش کل بازار آن 218 میلیارد دلار برآورد شده است.

اتریوم نیز در اواسط آوریل به 2100 دلار رسید، اما به تدریج کاهش یافت و حتی به حدود 1600 دلار رسید. در ابتدای سال 2023، این ارز دیجیتال حدود 1100 دلار معامله می شد. حال باید دید آینده این بازار به چه سمتی خواهد رفت.

طبق داده‌های CoinMarketCap، پس از بیت‌کوین و اتریوم تتر، BNB و USD Coin در رتبه‌های بعدی در ارزش بازار قرار دارند. Solana، Dogecoin، Cardano، XRP و TRON نیز در دسته بندی های زیر دیده می شوند.