طبق ادعای یکی از منابع حوزه فناوری، لوازم جانبی مک شامل مجیک کیبورد، مجیک ماوس و مجیک ترک‌پد احتمالاً در بهار سال 2024 به USB-C مجهز می‌شوند. این شایعه درحالی مطرح شده است که این لوازم جانبی برای آی‌مک M3 همچنان درگاه لایتنینگ دارند.

Instant Digital، یکی از منابع دنیای فناوری، در پستی در ویبو مدعی شده است که اپل می‌خواهد پورت USB-C را به لوازم جانبی مک بیاورد و ممکن است سال آینده میلادی شاهد یک به‌روزرسانی برای این لوازم جانبی باشیم.

اگرچه از سال 2015 تاکنون شاهد برخی تغییرات جزئی مانند استفاده از کابل‌های بافت‌دار، دکمه تاچ آیدی (Touch ID) و افزایش تنوع رنگی این لوازم جانبی بوده‌ایم، اما استفاده از درگاه تایپ سی می‌تواند تغییر مهمی محسوب شود.

حضور احتمالی USB-C در لوازم جانبی مک

از زمانی که اپل مهاجرت از لایتنینگ به تایپ سی را در محصولاتش آغاز کرد، پیش‌بینی می‌شد که لوازم جانبی این شرکت نیز به این پورت مجهز شوند. اگرچه حدس‌وگمان‌ها از اعمال این تغییرات هم‌زمان با رونمایی از آی‌مک‌های جدید در اکتبر 2023 خبر می‌دادند، اما چنین اتفاقی رخ نداد.

یکی از موارد مورد‌بحث درباره لوازم جانبی اپل، محل قرارگیری درگاه شارژ است؛ موردی که توسط برخی کاربران مورد نقد قرار گرفته و به آن‌ها اجازه کار با دستگاه‌ها هنگام شارژ‌شدن را نمی‌دهد. اکنون باید منتظر ماند و دید که محل تعبیه پورت USB-C مناسب خواهد بود یا همانند لایتنینگ برای کاربران مشکل ایجاد می‌کند.

استفاده از پورت USB-C در محصولات اپل چیز جدیدی نیست. پیش‌ازاین با فشار اتحادیه اروپا، اپل نسل جدید آیفون‌ها را با این پورت عرضه کرد و در تولید سایر دستگاه‌ها مانند کیس نسل دوم ایرپاد پرو، ریموت کنترل اپل تی‌وی، اپل پنسل و آیپد جدید نیز از تایپ سی بهره‌ برد. همچنین پیش‌بینی می‌شود که سایر محصولات اپل مانند ایرپاد معمولی، ایرپاد مکس و آیفون SE هم به‌زودی به این پورت مجهز شوند.

با معرفی آی‌مک‌های جدید در ماه گذشته میلادی، عرضه نسخه‌های‌ به‌روزشده لوازم جانبی مجیک در بهار 2024 دور از انتظار اما ممکن است؛ زیرا برخی شایعات از برنامه‌ریزی کوپرتینویی‌ها برای عرضه آیپدهای جدید، مک‌ها و هدست ویژن پرو در این بازه زمانی خبر می‌دهند.

By ادمین سایت

عاشق دنیای تکنولوژی و ای تی هستم. و اینجا می تونید جدیدترین مطالب را هر روز قبل از همه مشاهده کنید و مطلع بشید.