اپل یک شرکت بسیار بزرگ است که در 167 کشور جهان فعالیت می کند. این غول فناوری مستقر در کوپرتینو دارای وب سایت ها و فروشگاه های فیزیکی مختلفی در کشورهای سراسر جهان است و نمایندگی های مجاز آن به مشتریان در مناطق مختلف خدمات ارائه می دهند. ناگفته نماند که کار در چنین ابعادی می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد.

به عنوان مثال، اخیراً فاش شد که شخصی برای انتقال یک محموله 2 میلیون دلاری به اپل رشوه داده است و اکنون به این کار اعتراف کرده است.

خرده فروشان باید با این شرکت تماس گرفته و سفارش خود را برای تحویل محصولات اپل ثبت کنند. با این حال، یک شرکت در هنگ کنگ رویکرد متفاوتی در پیش گرفت و منجر به سرقت محموله 2 میلیون دلاری محصولاتی شد که از اپل سفارش داده بود.

از گیزموچینا، مردی به نام یونگ فو هوو با پرداخت رشوه 700 هزار دلاری به شرکت حمل و نقل ویلیام بود او از آنها خواست که محصولات سفارش شده توسط هانکانگی را به جای صاحب واقعی به او تحویل دهند. وای او این پیشنهاد را پذیرفت و محصولات را برای یونگ فو هوو ارائه و سپس سند جعلی برای رد مسئولیت شرکت هنگ کنگ ارائه کرد.

خوشبختانه فریب یونگ فو هوو و ویلیام بود موفقیت آمیز نبود؛ زیرا مجریان قانون وو را با شکایت شرکت سفارش دهنده محصولات اپل دستگیر کردند.

وی در بازجویی خود به حمل و نقل بین ایالتی اموال مسروقه اعتراف کرد و به 10 سال زندان، سه سال آزادی تحت نظارت و 250 هزار دلار جریمه نقدی محکوم شد. وو همچنین با پرداخت 2 میلیون دلار به قربانی موافقت کرد. اما سرنوشت یونگ فو هوو هنوز مشخص نیست. اگرچه گفته می شود که او همان حکم وو را دریافت خواهد کرد.