بحث و جدل بین الون ماسک و مارک زاکربرگ در ابتدا بیشتر شبیه یک شوخی بود. اما به سرعت به موضوع داغ محافل فناوری تبدیل شد و حتی گزارش هایی مبنی بر واقعی بودن دعوای این دو میلیاردر مشهور در قفس منتشر شد.

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس و تسلا، هفته گذشته مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا را به مبارزه دعوت کرد. در همین حال، برخی از سایت های شرط بندی به دلیل مهارت های زاکربرگ در ورزش جیو جیتسو برنده مسابقات مذکور محسوب می شود.

حالا مادر الون ماسک رقابت بین پسرش و مارک زاکربرگ را محکوم کرد. مادر ماسک می گوید: “این رقابت را تشویق نکنید!” او همچنین دو شکلک خشمگین را در کنار توییت خود منتشر کرد و اعلام کرد: «در واقع مبارزه را لغو کردم. ولی هنوز بهشون نگفتم من هنوز هم می گویم به هر حال دعوای این دو نفر لغو می شود.»

در همین حال، ماسک به فریدمن او گفت که آماده است در یک مسابقه MMA واقعی شرکت کند. آنها حتی در مورد محل دعوا به توافق رسیدند دانا وایترئیس UFC نیز این دو میلیاردر را تشویق کرد. وات او هفته گذشته گفت: “این بزرگترین نبرد در تاریخ جهان و بزرگتر از هر چیزی است که تا به حال رخ داده است.”

مادر ماسک اما ترجیح می دهد که نبرد پسرش با زاکربرگ فقط لفظی باشد. فیوچریسم می نویسد، علیرغم مخالفت های مادر ایلان ماسک، هنوز فرصتی برای میلیاردرهای مشهور فناوری وجود دارد که با یکدیگر مبارزه فیزیکی کنند.

برخی از کتابداران در سراسر جهان در حال حاضر نظرات و پیش بینی های خود را در مورد برنده مبارزه در قفس بین ماسک ارائه می دهند. و زاکربرگ اعلام کردند و اکثر آنها مدیر عامل متا را برنده این مسابقه می دانند.