مایکروسافت اعلام کرده است که قیمت Xbox Series X در همه کشورها به جز آمریکا، ژاپن، شیلی، برزیل و کلمبیا افزایش خواهد یافت. این افزایش قیمت برای 1 آگوست برنامه ریزی شده است.

علاوه بر این، مایکروسافت قصد دارد از ماه آینده برای اولین بار قیمت اشتراک ماهانه خدمات Xbox Game Pass و Xbox Game Pass Ultimate را افزایش دهد. با این افزایش قیمت، خرید بازی مشروط به پرداخت ماهیانه 10.99 دلار است. این سرویس در حال حاضر 9.99 دلار قیمت دارد.

یکی از مدیران ایکس‌باکس بیانیه‌ای را برای The Verge ارسال کرد و گفت که مایکروسافت سال‌ها قیمت کنسول‌های خود را ثابت نگه داشته و قیمت‌ها را تغییر داده تا شرایط رقابتی در هر بازار را منعکس کند.

افزایش قیمت Xbox Series X تا حد زیادی مشابه افزایش قیمت پلی استیشن 5 است که سونی در سال گذشته انجام داد. بنابراین قیمت کنسول پرچمدار مایکروسافت در بریتانیا 479.99 پوند، در اروپا 549.99 یورو، در کانادا 649.99 دلار و در استرالیا 799.99 دلار خواهد بود.

طبق اعلام مایکروسافت، قیمت Xbox Series S در هیچ بازاری تغییر نخواهد کرد و همچنان می توان این کنسول را در ایالات متحده با قیمت 249.99 دلار خریداری کرد.

افزایش قیمت Xbox Series X یک رویداد غیرمنتظره نبود. به خصوص با توجه به افزایش قیمت پلی استیشن 5. همچنین، فیل اسپنسررئیس ایکس باکس مدتی پیش گفته بود که قیمت خدمات اشتراک برای همیشه بدون تغییر باقی نخواهد ماند.

مایکروسافت قصد دارد از 6 جولای (15 جولای) قیمت اشتراک ماهانه سرویس های Xbox Game Pass Ultimate و Game Pass for Console را افزایش دهد. از این تاریخ به بعد، قیمت Xbox Game Pass Ultimate از 14.99 دلار به 16.99 دلار کاهش می یابد.

علاوه بر این، قیمت پلن پایه سرویس Xbox Game Pass برای کنسول از 9.99 دلار به 10.99 دلار افزایش خواهد یافت. مایکروسافت می گوید که قیمت سرویس PC Game Pass (برای رایانه های رومیزی) تغییر نخواهد کرد.

کاربران جدید Xbox Game بعد از 15 جولای شاهد افزایش قیمت خواهند بود. اما اگر قبلا اشتراکی خریداری کرده اید، این تغییرات را تا 13 آگوست مشاهده نخواهید کرد. اگر در آلمان زندگی می کنید، افزایش قیمت از 13 سپتامبر (22 شهریور) برای شما اعمال می شود. اگر اشتراک سالانه Game Pass دارید، پس از پایان اشتراک، تغییر قیمت را مشاهده خواهید کرد.

افزایش قیمت Xbox Game Pass در اکثر کشورها اعمال می شود. اما قیمت نسخه کنسول Game Pass در کشورهای نروژ، شیلی، دانمارک، سوئیس و عربستان سعودی تغییری نخواهد کرد.

از زمان عرضه Xbox Game Pass در سال 2017، مایکروسافت هرگز قیمت این سرویس را افزایش نداده است. این شرکت در بیانیه مطبوعاتی خود می گوید که افزایش قیمت ربطی به خرید اکتیویژن بلیزارد ندارد.

در ماه ها و سال های اخیر، قیمت بسیاری از خدمات اشتراک افزایش یافته است. سال گذشته، نتفلیکس برای چندمین بار قیمت اشتراک خود را افزایش داد و دیزنی پلاس و هولو نیز در همین راستا گام برداشتند. ناگفته نماند که حتی قیمت Apple Music و Spotify در اکثر بازارها افزایش یافته است.