مایکروسافت مدتی است که سیستم عامل خود را با ویندوز 365 برای کاربران تجاری به فضای ابری منتقل کرده است، اما به نظر می رسد که این شرکت می خواهد مصرف کنندگان معمولی همین مسیر را دنبال کنید. سند به دست آمده توسط این شرکت به سرویسی اشاره دارد که دسترسی کامل به ویندوز را از طریق ابر برای کاربران عادی فراهم می کند.

به گزارش Verge، طبق یکی از پرونده های مایکروسافت که در شکایت این شرکت در کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) ارائه خواهد شد، مایکروسافت در حال ارزیابی شرایط راه اندازی سرویس Windows 365 برای ارائه دسترسی ابری به ویندوز برای کاربران عادی خوب.

مایکروسافت بیش از هر زمان دیگری انتقال ویندوز 11 به فضای ابری را فرصت خوبی برای استفاده از قدرت ابری خود و ایجاد دسترسی آسان تر به خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی و تجربیات دیجیتال می داند.

ویندوز 365 این سرویسی است که دسترسی آنلاین به نسخه کامل ویندوز را فراهم می کند. تا پیش از این، این سرویس فقط برای کاربران تجاری در دسترس بود، اما مایکروسافت آن را با ویندوز 11 ادغام کرده است. در یکی از به روز رسانی های آینده این سرویس، قابلیتی به نام ویندوز 365 را راه اندازی کنید معرفی خواهد شد که به دستگاه های ویندوز 11 اجازه می دهد به جای ورود به نسخه محلی سیستم عامل، وارد نسخه ابری سیستم عامل شوند.

Cloud Windows در کنار تراشه اختصاصی در برنامه های مایکروسافت قرار دارد

ایده انتقال تمام ویندوز به فضای ابری برای دسترسی کاربران عادی به همراه نیاز مایکروسافت به سرمایه گذاری در این منطقه تراشه های تخصصی به شرط. این شرکت تا حدی وارد این حوزه شد تا دستگاه های Surface Pro X را با پردازنده ARM عرضه کند. بلومبرگ قبلاً در سال 2020 گفته بود که مایکروسافت می خواهد پردازنده خود را برای سرورها و شاید حتی دستگاه های سرفیس بسازد.

اسلاید دیگری از این ارائه به نیاز به حفظ ارزش ویندوز و پاسخ به تهدید Chromebook اشاره می کند. این شرکت می خواهد با ارائه ویندوز 365 به مصرف کنندگان، سهم خود از بازار رایانش ابری را افزایش دهد.