ظاهرا متا به اشتباه اپلیکیشن رقیب توییتر یعنی Threads را برای مدت کوتاهی در گوگل پلی منتشر کرده و در این مدت یکی از توسعه دهندگان توانسته از آن اسکرین شات بگیرد. طبق این اسکرین شات ها، کاربران می توانند با استفاده از حساب اینستاگرام خود وارد Threads شوند.

الساندرو پالوزی، توسعه‌دهنده‌ای که کد برنامه را برای کشف ویژگی‌های اعلام نشده بررسی می‌کند، ج یکی یک توییت چند اسکرین شات از Threads ارسال کرد. همانطور که گفتیم، این برنامه برای مدت کوتاهی در گوگل پلی بود و اکنون در هیچ کجا نمی توانید آن را پیدا کنید.

ویژگی های Threads، برنامه رقیب توییتر

در اسکرین شات های ارسال شده توسط Palozzi، تعدادی از عناصر رابط کاربری Threads را می بینیم، از جمله مواردی مانند صفحه ورود به حساب کاربری و حساب هایی که در اینستاگرام دنبال می کنید. می توانید با حساب اینستاگرام خود وارد این شبکه اجتماعی شوید و اکانت هایی را که در اینستاگرام دنبال می کنید در Threads دنبال کنید.

با توجه به اسکرین شات ها، Threads بسیار شبیه توییتر است، که جای تعجب ندارد. در بالای پست های کاربران عددی وجود دارد که نشان دهنده محدودیت کاراکتر است، درست مانند توییتر. البته، در توییتر، اگر اشتراک Twitter Blue را خریداری کنید، این محدودیت به 25000 کاراکتر افزایش می یابد.

هنگام مشاهده یک پست، با نمادهای آشنای لایک، ارسال مجدد، پاسخ و اشتراک گذاری مواجه خواهید شد. حتی می توانید یک تیک آبی مانند توییتر را در کنار اکانت ها مشاهده کنید.

اپلیکیشن Threads برای مدتی طولانی با نام رمز پروژه 92 در حال توسعه بوده است. تقریبا یک ماه پیش، متا اولین تصویر رسمی از اپلیکیشن رقیب توییتر را منتشر کرد. حال به دلیل نسخه اشتباه این اپلیکیشن در گوگل پلی، انتظار داریم به زودی شاهد نسخه عمومی آن برای اندروید و iOS باشیم.

با توجه به مشکلاتی که توییتر از زمان مالکیت به ایلان ماسک داشته است و همچنین محدودیت هایی که کاربران را مجبور به خرید سرویس آبی توییتر می کند، احتمالاً کاربران از Threads استقبال خواهند کرد.