چند ساعت پیش، مجلس نمایندگان ایالات متحده قوانین جدیدی را برای نحوه استفاده دفاتر کنگره از ChatGPT تصویب کرد. بر اساس قوانین جدید، نمایندگان پارلمان ایالات متحده در حال حاضر مجاز به استفاده از هیچ ربات چت دیگری به جز ChatGPT نیستند. البته استفاده از ChatGPT محدود است.

طبق گزارش The Verge، قانونگذاران ایالات متحده و کارکنان کنگره فقط مجاز به استفاده از ChatGPT Plus هستند، نسخه اشتراکی ChatGPT که دارای ویژگی های حریم خصوصی بیشتری است.

دفاتر کنگره باید از ChatGPT Plus فقط برای «تحقیق و ارزیابی» استفاده کنند، مشروط بر اینکه ویژگی‌های حریم خصوصی فعال باشند. علاوه بر این، کارکنان مجلس ایالات متحده از وارد کردن متنی که قبلاً در مالکیت عمومی نبوده است، منع شده اند.

تعدادی از شرکت های خصوصی، از جمله سامسونگ و اپل، استفاده از چت ربات های هوش مصنوعی مانند ChatGPT را به طور کامل ممنوع یا به شدت محدود کرده اند. این شرکت ها نگران هستند که اطلاعات محرمانه از طریق این ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی به بیرون درز کند.

بیانیه مجلس نمایندگان آمریکا چند روز پیش منتشر شد چاک شومرسناتور دموکرات نیویورک و رهبر اکثریت سنا از کنگره خواست به سرعت قوانین جدید مرتبط با صنعت هوش مصنوعی را تصویب کند. وی همچنین گفت: کنگره آمریکا در تحقیقات خود بر خطرات هوش مصنوعی برای امنیت ملی و از دست دادن مشاغل متمرکز شده است.

قانونگذاران در سنا و مجلس نمایندگان آمریکا در سال جاری لایحه های مختلفی را برای تنظیم صنعت هوش مصنوعی ارائه کرده اند.