برخلاف آنچه ممکن است فکر کنید، باید بگوییم که محبوب ترین مک بوک اپل، مک بوک ایر، مقرون به صرفه نیست و در کمال تعجب، مک بوک پرو گران قیمت، برادر مقرون به صرفه خود را با اختلاف قابل توجهی شکست داد. این آمار در حالی منتشر می شود که اپل در رویداد توسعه دهنده WWDC23 خود از مک بوک ایر به عنوان محبوب ترین مک و پرفروش ترین لپ تاپ در بازار یاد کرد. طبق آمار CRIP، مک بوک پرو با سهم 43 درصدی از کل فروش رایانه های سری مک، با اختلاف 9 درصدی، پشت سر مک بوک ایر با سهم 34 درصدی فروش قرار دارد.

نکته قابل ذکر این است که CRIP معمولا آمار خود را از کاربران آمریکایی می گیرد که شاید دلیل این تفاوت باشد، زیرا برخلاف CRIP، اپل علاوه بر داده های فروش در ایالات متحده، اطلاعات فروش سایر کشورها را نیز جمع آوری می کند.

به گفته تحلیلگران، عرضه نسخه 15 اینچی مک بوک ایر قطعا باعث افزایش محبوبیت سری مک بوک ایر و در نتیجه افزایش فروش این سری خواهد شد، زیرا کاربرانی که به دنبال مک بوک هایی با صفحه نمایش بزرگ هستند. دیگر نیازی به خرید نسخه 16 اینچی مک بوک پرو نیست.

با توجه به بقیه نمودار CRIP، می توان دریافت که iMac با سهم 10 درصدی محبوب ترین رایانه رومیزی اپل است که کمی جلوتر از Mac Pro با سهم 9 درصدی قرار دارد. مک مینی و مک استودیو به ترتیب با 3 و 1 درصد کمترین محبوبیت را در بین کاربران اپل دارند.

آیا فکر می کنید محبوب ترین کامپیوتر اپل ارزش خرید بیشتری نسبت به رقبای ویندوزی خود دارد؟