تست مرسدس بنز ChatGPT پسندیدن دستیار صوتی در ماشین هایشان به گفته غول خودروسازی آلمان، رانندگان می توانند در حین رانندگی با چت بات به طرق مختلف تعامل داشته باشند و در مورد چیزهایی مانند مسیرها، پیشنهادات غذایی یا سوالات پیچیده با آن صحبت کنند.

ChatGPT تاکنون با بیش از 900000 وسیله نقلیه مجهز به سیستم اطلاعات سرگرمی MBUX مرسدس بنز راه اندازی شده است و رانندگان می توانند آن را با فرمان صوتی “Hey Mercedes, I want to join the beta” فعال کنند. سپس به‌روزرسانی مربوطه به‌صورت رایگان نصب می‌شود و قابلیت‌های دستیار صوتی موجود در خودروهایی با عملکردهای chatbot OpenAI را گسترش می‌دهد.

ویژگی های ChatGPT برای رانندگان مرسدس بنز

مرسدس بنز در بیانیه مطبوعاتی خود توضیح می دهد که با این به روز رسانی، رانندگان می توانند به طور طبیعی تر با دستیار صوتی MBUX وسیله نقلیه خود تعامل داشته باشند. مزیت آشکار این است که رانندگان دیگر مجبور نیستند عبارات خاصی را برای عملکردهای دستیار صوتی خاص به خاطر بسپارند.

مایکروسافت که از آزمایش بتا از طریق سیستم ابری Azure خود پشتیبانی می‌کند، در یک پست وبلاگی شراکت را توضیح می‌دهد که با ChatGPT، رانندگان مرسدس بنز گزینه‌های گسترده‌تری خواهند داشت و به آنها اجازه می‌دهد “سوالات پیچیده” را در حین رانندگی از آنها بپرسند.

این ویژگی از امروز در دسترس است و باید دید درایورها چه واکنشی نشان خواهند داد. همچنین این احتمال وجود دارد که نگرانی در مورد حواس پرتی راننده از این سیستم ذکر شود.

تاکنون موارد استفاده زیادی از ChatGPT را دیده‌ایم. یکی دیگر از گزارش‌های اخیر می‌گوید که در یک رویداد برای مسیحیان در آلمان، هوش مصنوعی یک سخنرانی ۴۰ دقیقه‌ای برای حاضران ارائه کرد. این آزمایش با مخاطبان زیادی روبرو شد و افراد زیادی یک ساعت قبل از شروع سخنرانی در پشت کلیسا صف کشیدند تا شاهد این خطبه باشند.

By ادمین سایت

عاشق دنیای تکنولوژی و ای تی هستم. و اینجا می تونید جدیدترین مطالب را هر روز قبل از همه مشاهده کنید و مطلع بشید.