وزیر ارتباطات از معافیت برخی مشاغل اینترنتی در آخرین مصوبه دولت از پرداخت مالیات خبر داد. موضوعی که به گفته زارع پور به تسهیل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی کمک می کند.

عیسی زارع پور در صحن هیئت دولت در جمع خبرنگاران اعلام کرد: امروز مصوبه ای در دولت برای تسهیل کسب و کار اینترنتی داشتیم که بر اساس آن کسب و کارهای اینترنتی که فاقد کد مالیاتی هستند و اظهارنامه مالیاتی را تا آخر تکمیل نمی کنند. سال 1401 از پرداخت مالیات معاف می شود. »

وی این راهکار را فرصت بسیار مناسبی برای کسب و کارهایی که قصد فعالیت در بسترهای داخلی را دارند، می داند و می گوید: یکی از مشکلاتی که در مهاجرت کسب و کارهای اینترنتی از بسترهای خارجی به بسترهای داخلی وجود دارد این است که باید روی پلتفرم ها فعالیت کنند. مالیات پرداخت شده؛ اگر در بستر خارجی مالیات پرداخت نکرده باشند. اکنون دولت این معافیت مالیاتی را در نظر گرفته است».

زارع پور تاکید کرد: اگر کسب و کاری به صورت آنلاین و فیزیکی فعالیت می کند، باید صورت های مالی خود را تفکیک کنند. به گفته وی، در صورت تفکیک صورت‌های مالی بخش آنلاین و فیزیکی، آن بخش از فعالیت خود که در بسترهای اینترنتی داخلی انجام می‌شود، مشمول معافیت مالیاتی می‌شود. زارع پور معتقد است این معافیت مالیاتی موجب رونق کسب و کار در بسترهای محلی می شود.

در آذرماه 1401 سازمان امور مالیاتی کشور برای حمایت از کسب و کارهای اینترنتی احکام مالیاتی مقررات دولتی را ابلاغ کرد. بنابراین، این سازمان باید برای تمامی مشاغلی که سابقه مالیاتی قبلی ندارند، مشوق‌هایی اعمال کند و فعالیت‌های خود را به بسترهای واجد شرایط منتقل کند.

بر اساس احکام مالیاتی مقرر، کسب و کار اینترنتی پس از تسلیم اظهارنامه و نگهداری اسناد و مدارک درآمد حاصل از فروش کالا یا ارائه خدمات در بسترهای تحت پوشش محلی، حداکثر تا میزان مقرر در ماده (100) قانون مالیات‌های مستقیم. و اصلاحات بعدی آن، t .is معافیت 30 برابری مالیات حقوق معاف است. این موضوع در بندهای بودجه سال 1402 نیز آمده است; اکنون شاهد تصمیم جدید دولت در این راستا هستیم.

By ادمین سایت

عاشق دنیای تکنولوژی و ای تی هستم. و اینجا می تونید جدیدترین مطالب را هر روز قبل از همه مشاهده کنید و مطلع بشید.