مصرف برق بالا: تهویه مطبوع برای کارکردن به مقدار قابل توجهی انرژی نیاز دارد و در نتیجه قبض گاز افزایش می یابد. همچنین به طور بالقوه به مشکلات زیست محیطی مانند انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کند.

هزینه های نصب: هزینه نصب کولر گازی و همچنین خرید آن می تواند گران باشد. به خصوص برای سیستم های بزرگتر و پیچیده تر.

تعمیر و نگهداری: برای اینکه سیستم های خنک کننده گازی به خوبی کار کنند، نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. علاوه بر این، هر گونه مشکلی که به وجود می آید احتمالاً گران است.

مزایای کولر آبی

مصرف برق کم: کولرهای آبی معمولاً انرژی کمتری نسبت به کولرهای گازی مصرف می کنند، بنابراین قبض برق بالا را نخواهید دید.

سازگار با محیط زیست: بر خلاف کولرهای گازی، کولرهای آبی از گاز مبرد استفاده نمی کنند و این باعث می شود که آنها با محیط زیست سازگارتر باشند.

ارزانتر: کولرهای آبی هزینه اولیه کمتری نسبت به کولرهای گازی دارند و به همین دلیل گزینه مقرون به صرفه تری برای افرادی با بودجه کم هستند.

معایب کولر آبی

برای آب و هوای مرطوب مناسب نیست: کولرهای آبی در آب و هوای با رطوبت زیاد کارایی چندانی ندارند. زیرا رطوبت هوا را افزایش می دهند.

فضای خنک کننده محدود: کولرهای آبی معمولاً فقط در اتاق های کوچک تا متوسط ​​کاربرد دارند و در فضاهای بزرگ عملکرد ضعیفی دارند.

سرویس و نگهداری های مرتب: این واحدها همچنین برای اطمینان از عملکرد صحیح و جلوگیری از رشد کپک و باکتری در مخزن آب و پد خنک کننده نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. افرادی که از کولرهای آبی استفاده می کنند معمولا هر سال قبل از شروع فصل گرما برای کارایی بهتر کولرها را تعویض می کنند.

مقایسه کولرهای آبی و گازی