هاروی میسونمدیر اجرایی آکادمی ضبط جوایز گرمی اعلام کرد که در این مرحله امکان ارسال موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی وجود دارد. اما جایزه گرمی فقط به هنرمندان انسانی تعلق دارد.

بنابراین شرکت های موسیقی و هنرمندانی مانند دریک از دستورالعمل های جدید برای جوایز گرمی خوشحال خواهند شد. چرا که اخیرا این قطعه موسیقی که توسط هوش مصنوعی و با کمک صدای خواننده ساخته شده در فضای اینترنت غوغایی به پا کرده است.

بیانیه مبهم میسون نشان می دهد که دنیای موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی چقدر می تواند گیج کننده باشد. وی ادامه داد: آثاری که با هوش مصنوعی خلق شده اند را بررسی خواهیم کرد. به شرطی که مردم بیشترین نقش را در ساختن آن داشته باشند. در مورد دسته عملکرد نیز وضعیت مشابهی وجود دارد و فقط افراد می توانند پاداش مورد نظر را دریافت کنند.

آجرکار او افزود: «اگر هوش مصنوعی آهنگی بنویسد یا یک قطعه موسیقی خاص بسازد، این دو مشکل متفاوت خواهند بود. اما جایزه گرمی در نهایت به هنرمندان خواهد رسید.”

بنابراین، با توجه به این موضوع، امکان ارسال موسیقی ساخته شده با ابزار هوش مصنوعی به آکادمی ضبط گرمی وجود دارد و استفاده از صدا یا ساز مبتنی بر این فناوری در صورت استفاده در یک قطعه موسیقی عالی قابل قبول است.

Futurism می نویسد که در حال حاضر هوش مصنوعی به عنوان یک مجری یا ترانه سرا دیده نمی شود. به همین دلیل او به تنهایی نمی تواند برنده جایزه شود.

توضیح میسون کمی گیج کننده به نظر می رسد. از یک سو، در حال حاضر برخی از افراد در صنعت موسیقی از آثار تولید شده توسط هوش مصنوعی متنفرند و برخی دیگر از چنین محتوایی استقبال می کنند و از سوی دیگر، قانون کپی رایت قطعا کمی نگران آهنگ های تولید شده توسط هوش مصنوعی است. زیرا موسیقی و تکنولوژی برای مدت طولانی به شدت در هم تنیده شده اند.

میسون در پایان گفت: «هوش مصنوعی قطعاً در شکل دادن به آینده صنعت موسیقی مؤثر خواهد بود. بنابراین ما باید برای فناوری مذکور برنامه ریزی کنیم و ببینیم این ابزارها چه معنایی برای ما دارند. وقتی صحبت از رابطه بین هوش مصنوعی و صنعت موسیقی به میان می آید، باید از چیزهای زیادی آگاه بود.”