کارشناس Verge نظر کلی مثبتی در مورد Apple MacBook Air 15 دارد و می گوید لپ تاپ جدید اپل دقیقا همان چیزی است که مصرف کنندگان می خواهند. به گفته کارشناس The Verge، در حالی که برخی از شرکت‌ها با پیشرفته‌ترین فناوری‌ها مانور می‌دهند، با مک‌بوک ایر 15 اینچی، اپل قصد دارد افراد عادی را که وب‌گردی می‌کنند، ایمیل‌ها را چک می‌کنند و به دستگاهی برای استفاده روزانه نیاز دارند، راضی کند.

فقدان فن در مک بوک ایر 15 اینچی در نگاه اول ناامید کننده است، اما بدنه ضخیم تر اجازه جریان هوای بیشتری را می دهد. مک بوک ایر دستگاه بازی مناسبی نیست، اما این لپ تاپ در اجرای برخی بازی ها نیز عملکرد خوبی از خود نشان می دهد.

به طور کلی، The Verge مک بوک ایر 15 اینچی را یکی از بهترین لپ تاپ ها برای عموم مردم می داند. دستگاهی که اگرچه از زیبایی ظاهری بهره می برد، اما سخت افزار قدرتمندی دارد و حالا از صفحه نمایش بزرگ تری بهره می برد.

کارشناس وب سایت CNET روی ارزش خرید بالای مک بوک ایر 15 اینچی مانور داد، به خصوص زمانی که برای دریافت پیکربندی 512 گیگابایتی این محصول می روید. این پیکربندی که دارای 8 گیگابایت رم است، 1499 دلار قیمت دارد، در حالی که پیکربندی 512 گیگابایتی مک بوک ایر 13 اینچی، 1399 دلار است.

بنابراین، اگر به دنبال یک لپ‌تاپ با فضای ذخیره‌سازی 512 گیگابایتی هستید، تفاوت قیمت بین مک‌بوک ایر 15 اینچی و مک‌بوک ایر 13 اینچی تنها 100 دلار است. البته، وقتی در مورد پیکربندی پایه صحبت می کنیم، تفاوت قیمت 200 دلار است. این تفاوت قیمت در بازارهای جهانی چندان قابل مشاهده نیست.

کارشناس وب سایت CNET می گوید که مدل 13 اینچی را به 15 اینچی ترجیح می دهد زیرا حمل و نقل آن آسان تر است. با این حال، نمایشگر بزرگتر مک بوک ایر 15 اینچی را نمی توان نادیده گرفت.