اپل در وب سایت خود اعلام کرد که اتصال برخی از هارد دیسک های SATA ممکن است پس از بیدار شدن به طور غیرمنتظره ای اتفاق بیفتد مک پرو 2023 از حالت خواب قطع شود. این غول فناوری اعلام کرد که از این مشکل آگاه است و “به روز رسانی برای سیستم عامل مکاون درستش میکنه

مک پرو جدید اساساً با حافظه SSD پیکربندی شده است، اما با پورت های SATA، هارد دیسک های داخلی نیز می توانند به آن متصل شوند، اما همانطور که توسط اپل توضیح داده شده است، به دلیل مشکلی عملکرد آنها مختل می شود.

اپل در پست خود نوشت:

برخی از مدل‌های درایوهای SATA داخلی ممکن است پس از بیدار شدن Mac از حالت خواب، به طور غیرمنتظره‌ای قطع شوند. اگر مک شما به صورت خودکار یا دستی به حالت Sleep برود، ممکن است این اتفاق بیفتد. “اگر پیامی دریافت کردید که دستگاه شما به درستی خارج نشده است، می توانید مک خود را مجددا راه اندازی کنید تا دوباره به دستگاه متصل شوید.”

راه حل اپل برای جلوگیری از مشکل مک پرو 2023

به عنوان راه‌حل، اپل توضیح می‌دهد که کاربران می‌توانند گزینه «جلوگیری از خواب خودکار وقتی نمایشگر خاموش است» را از تنظیمات سیستم و صفحه تنظیمات پیشرفته نمایشگر روشن کنند تا از ورود Mac Pro به حالت خواب جلوگیری کنند. تا زمان انتشار آپدیت جدید macOS که در آن این مشکل حل شود، کاربران می توانند از این راه حل استفاده کنند.

مک پرو جدید که روز سه شنبه وارد بازار شد، دارای تراشه M2 Ultra است. کامپیوتر رومیزی اپل از نظر طراحی نسبت به مدل 2019 مبتنی بر تراشه اینتل تغییری نکرده است، اما به دلیل معماری یکپارچه تراشه اپل، از کارت گرافیک مجزا و رم قابل ارتقا پشتیبانی نمی کند.

اولین نتایج بنچمارک Mac Pro M2 Ultra اخیرا منتشر شده است که نشان دهنده پیشرفت قابل توجهی نسبت به نسل قبلی است.