اپل همچنان با پردازنده های سری M خود تحت تاثیر قرار می دهد. در رویداد اخیر WWDC 2023، این شرکت مدل Mac Pro مجهز به M2 Ultra را معرفی کرد و رسما آخرین روابط خود را با اینتل قطع کرد. اکنون بنچمارک‌های جدید مک پرو منتشر شده‌اند و از یک دستگاه قدرتمند خبر می‌دهند.

Mac Pro 2023 یک کامپیوتر قدرتمند است که برای کاربران حرفه ای طراحی شده است که برای کارهایی مانند ویرایش ویدئو، رندر سه بعدی و محاسبات علمی به یک ماشین با کارایی بالا نیاز دارند. این دستگاه دارای تراشه M2 Ultra است که قدرتمندترین تراشه اپل تا به امروز است. M2 Ultra دارای 24 هسته CPU، حداکثر 76 هسته GPU و یک موتور عصبی 32 هسته ای است. این امر مک پرو را به یکی از قدرتمندترین رایانه های موجود در بازار تبدیل می کند. اما او واقعا چقدر قدرتمند است؟ نتایج بنچمارک اخیراً منتشر شده پاسخ مفصلی به این سوال ارائه می دهد.

با توجه به بنچمارک اخیر منتشر شده در Geekbench، نشان می دهد که مک پرو جدید با تراشه M2 Ultra در تست تک هسته ای امتیاز 2794 و در تست چند هسته ای 21453 را کسب کرده است. این به طور قابل توجهی سریعتر از نسل قبلی مک پرو است که امتیاز 1378 را در تست تک هسته ای و 10390 را در تست چند هسته ای کسب کرد. این افزایش 20 درصدی در عملکرد تک هسته ای و افزایش 25 درصدی عملکرد چند هسته ای نسبت به M1 Ultra است.

همانطور که می دانید، M2 Ultra دو تراشه M2 Max را با استفاده از معماری UltraFusion خود ترکیب می کند. مک پرو جدید از 6999 دلار شروع می شود و امروز برای سفارش در دسترس است. با این حال، اگر به تمام قدرت تراشه M2 Ultra نیاز ندارید، ممکن است بخواهید Mac Studio را در نظر بگیرید که از 3999 دلار شروع می شود و از تراشه M2 Ultra نیز پشتیبانی می کند.

در اخبار مرتبط، در طول کنفرانس سالانه توسعه دهندگان اپل (WWDC) هفته گذشته، غول فناوری کوپرتینویی تعدادی اعلامیه را ارائه کرد. یکی از افشاگری ها درباره هدست واقعیت ترکیبی بسیار پرحاشیه به نام Apple Vision Pro بود که این شرکت در این رویداد رونمایی کرد. مشخصات و ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای دارد، اما با قیمت گزاف 3499 دلار عرضه می‌شود که پذیرش انبوه را غیرممکن می‌کند.

اکنون مارک گورمن از بلومبرگ در گزارشی جدید گزارش می دهد که اپل در حال کار بر روی نسخه ارزان تری از هدفون ویژن پرو است. این باعث می شود دستگاه مقرون به صرفه تر باشد. هدست آینده ممکن است Vision یا Vision One نامیده شود. غول فناوری کوپرتینویی می تواند تغییراتی را برای کاهش قیمت ها ایجاد کند. این شامل استفاده از صفحه نمایش های کم مصرف، پردازنده های کم مصرف، کاهش تعداد دوربین ها و غیره می شود. هدفون های بعدی نیز ممکن است به جای بلندگوهای داخلی برای ویژگی صوتی فضایی به AirPods نیاز داشته باشند.

منبع

به این پست امتیاز دهید