Micron راه حل ذخیره سازی موبایل UFS 4.0 خود را معرفی کرد. این شرکت در حال حاضر فناوری جدید خود را در دسترس سازندگان جهانی گوشی های هوشمند و تامین کنندگان تراشه قرار داده است.

فناوری UFS 4.0 میکرون برای تولید حافظه ذخیره سازی 256 گیگابایت، 512 گیگابایت و 1 ترابایت استفاده خواهد شد. تولید انبوه حافظه های ذخیره سازی بر اساس این استاندارد از نیمه دوم سال جاری آغاز خواهد شد. بنابراین، برای اولین گوشی های هوشمند مجهز به حافظه های UFS 4.0 میکرونی که در بازار عرضه می شوند، یک مدل مورد نیاز خواهد بود.

حافظه های ذخیره سازی مبتنی بر فناوری UFS 4.0 میکرون، بر روی حافظه فلش 232 لایه TCL ساخته شده اند. طبق اعلام Micron، معماری NAND 6 طرفه امکان خواندن اطلاعات با سرعت بالاتر را فراهم می کند. سرعت نوشتن و خواندن اطلاعات روی حافظه های ذخیره سازی مبتنی بر UFS 4.0 این شرکت نسبت به نسل قبل به ترتیب 100 و 75 درصد افزایش یافته است.

به گفته GSMArena، سرعت خواندن اطلاعات درایوهای ذخیره سازی مبتنی بر UFS 4.0 میکرون به 4300 مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن به 4000 مگابایت بر ثانیه می رسد که بالاتر از استاندارد UFS 4.0 سامسونگ است.

فناوری UFS 4.0 میکرون هنوز 25 درصد کارآمدتر از نسل قبلی است و تأخیر نوشتن را تا 10 درصد کاهش می دهد.