شبیه ساز اندروید راهی آسان برای اجرای برنامه ها و بازی های اندروید بر روی کامپیوتر شما است. شاید شما روی یک برنامه اندروید کار می کنید و می خواهید آن را به جای دستگاه تلفن همراه روی رایانه شخصی آزمایش کنید. با استفاده از نرم افزار شبیه ساز اندروید می توانید این کار را انجام دهید. همچنین می توانید انواع مختلف صفحه نمایش و مدل های مختلف تلفن همراه را با شبیه ساز اندروید شبیه سازی کنید.

مرحله 1: نرم افزار BlueStacks

نرم افزار BlueStacks

BlueStacks یک شبیه ساز اندروید است که به عنوان محبوب ترین نرم افزار شبیه ساز شناخته می شود. این نرم افزار به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته است و برای دانلود این نرم افزار بهتر است از وب سایت رسمی BlueStacks استفاده کنید. BlueStacks قدیمی ترین نسخه شبیه ساز اندروید است که همچنان به روز رسانی های اصلی را دریافت می کند. این برنامه با حدود 97 درصد از برنامه های موجود در فروشگاه گوگل پلی سازگار است. BlueStacks بیشترین مخاطب را در بین کاربران اندرویدی دارد که می خواهند بازی ها و برنامه های موبایلی را روی رایانه خود نصب و اجرا کنند.

مرحله 2: نرم افزار NoxPlayer

نرم افزار Nox Player

NoxPlayer یکی از قدرتمندترین شبیه سازهای اندروید است که به شما امکان می دهد برنامه ها و بازی های اندروید را روی رایانه شخصی خود اجرا کنید. Nox یک شبیه ساز اندروید است که توسط BigNox در سال 2016 توسعه یافته است.این نرم افزار یکی از معدود شبیه سازهای اندروید است که تقریبا با هر برنامه و بازی سازگار است. از جمله ویژگی های مهم Nox Player که می توان به مجهز بودن به اندروید 7 نوقا، پشتیبانی از macOS و صفحه کلید کامل، پشتیبانی از موس و گیم پد اشاره کرد.

مرحله 3: نرم افزار MEmu

نرم افزار یادداشت ها

یکی دیگر از شبیه سازهای محبوب اندروید، نرم افزار MEmu است. Memo یک شبیه ساز اندروید است که به کاربران اجازه می دهد هر برنامه اندرویدی را مانند یک گوشی هوشمند روی رایانه شخصی اجرا کنند. MEmu از چندین نسخه اندروید در یک بسته پشتیبانی می کند. بنابراین می توانید اندروید 7.1، اندروید 5.1 و اندروید 9.0 را نصب کنید. نرم افزار Memo همچنین به شما این امکان را می دهد که دو یا چند نسخه اندروید را همزمان اجرا کنید. MEmu روی سیستم‌عامل‌های macOS و Linux کار نمی‌کند، اما راه‌حلی برای اجرای آن در این سیستم‌عامل‌ها وجود دارد. شما می توانید این شبیه ساز را روی macOS و Linux با استفاده از Parallels اجرا کنید.

مرحله 4: نرم افزار Samsung Dex

نرم افزار سامسونگ دکس

برخی از گوشی های هوشمند و تبلت های سامسونگ قابلیتی به نام Samsung Dex دارند که به کاربران اجازه می دهد محیط گوشی اندرویدی خود را بر روی کامپیوتر شبیه سازی کنند. پس از نصب نرم افزار Samsung Dex بر روی کامپیوتر، گوشی هوشمند یا تبلت خود را به صورت بی سیم یا از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل کرده و نرم افزار Dex را در ویندوز اجرا کنید تا شبیه ساز اندروید برای شما راه اندازی شود. همچنین می توانید همزمان با کار با شبیه ساز Dox با تلفن همراه خود کار کنید.