حالت ناشناس راهی سریع و آسان برای جستجو بدون باقی ماندن ردی از جستجوی شما در مرورگر گوشی شما است. از آنجایی که این ویژگی بر حریم خصوصی متمرکز است، دارای یک لایه امنیتی اضافی برای مرور ایمن است که از گرفتن اسکرین شات در مرورگرهای وب در دستگاه های اندرویدی جلوگیری می کند. اما نگران نباشید زیرا قصد داریم راه حلی برای عکس گرفتن در حالت ناشناس در اندروید به شما نشان دهیم.

حالت ناشناس در کروم چیست؟

حالت ناشناس یا حالت خصوصی در مرورگرهای اینترنت حالتی است بدون ذخیره سابقه مرور وب، فایل های کوکی، محتوای وب فراموش شده و غیره. با استفاده از این حالت، مرورگر شما هیچ اطلاعاتی را ذخیره نمی کند. به عبارت دیگر، روند وبگردی شما طبق معمول ادامه خواهد داشت، با این تفاوت که دیگر اثری باقی نخواهد ماند.

این حالت زمانی مفید است که نمی خواهید وب سایت ها، خدمات آنلاین و سایر شرکت ها سابقه مرور شما را ذخیره کنند. با این حالت می توانید به راحتی از وب سایت هایی بازدید کنید که نیازی به ورود به سیستم ندارند و کارهایی مانند جستجوی خود را بدون به جا گذاشتن هیچ ردی انجام دهید.

مهم است بدانید که حالت ناشناس نه تنها بر فعالیت شخصی شما در رایانه شما تأثیر می گذارد، بلکه در سیستم های شبکه ای نیز مدیران شبکه می توانند فعالیت های شما را نظارت کنند. علاوه بر این، حالت ناشناس تحت هیچ شرایطی از هویت شما محافظت نمی کند. برای حفظ حریم خصوصی کامل، ممکن است نیاز به استفاده از VPN داشته باشید.

نحوه گرفتن اسکرین شات در حالت ناشناس

در این مقاله به اسکرین شات گرفتن در کروم در حالت ناشناس، حالت خصوصی فایرفاکس و InPrivate Edge می پردازیم. اگرچه نام ها متفاوت است، اما عملکرد آنها یکسان است، جایی که مرورگر یک برگه خصوصی ایجاد می کند که تاریخچه مرور را ثبت نمی کند. بیا شروع کنیم.

نحوه گرفتن اسکرین شات در حالت ناشناس در کروم در اندروید

در اینجا چهار مرحله ساده برای گرفتن اسکرین شات در حالت ناشناس Chrome در تلفن Android شما آورده شده است.

مرحله 1: مرورگر گوگل کروم را در گوشی اندروید خود باز کنید. در نوار آدرس، chrome://flags را تایپ کنید و صفحه را باز کنید.

مرحله 2: در بخش جستجوی پرچم‌ها، اسکرین شات ناشناس دارم میام داخل

مرحله 3: روی منوی کشویی ضربه بزنید و Enabled را انتخاب کنید.

مرحله 4: روی دکمه Restart در درخواستی که مرورگر Google Chrome نمایش می دهد ضربه بزنید. اگر این درخواست را دریافت نکردید، می‌توانید به صورت دستی Chrome را در تلفن خود ببندید و دوباره باز کنید.

اکنون می‌توانید در هر برگه ناشناس Chrome در تلفن Android خود اسکرین‌شات بگیرید.

نحوه فعال کردن اسکرین شات های حالت خصوصی در فایرفاکس در اندروید

برای فعال کردن گرفتن اسکرین شات در حالت خصوصی در مرورگر فایرفاکس برای اندروید، این مراحل را دنبال کنید.

مرحله 1: مرورگر فایرفاکس را روی گوشی خود باز کنید. روی سه نقطه ضربه بزنید و تنظیمات را انتخاب کنید.

مرحله 2: به بخش Privacy and Security بروید. روی Private Browsing ضربه بزنید.

مرحله 3: ضامن با نام “Allow screenshots in private browsing” را فعال کنید.

می‌توانید فوراً در برگه‌های حالت خصوصی فایرفاکس عکس بگیرید. نیازی به راه اندازی مجدد مرورگر نیست.

نحوه گرفتن اسکرین شات در حالت EDGE INPRIVATE در اندروید

مرورگر مایکروسافت اج در اندروید تنظیماتی ندارد که بتوانید آن را تغییر دهید تا در حالت InPrivate اسکرین شات بگیرید. در عوض، مایکروسافت یک روش جایگزین برای همان ارائه می دهد.

مرحله 1: یک تب InPrivate را در مرورگر Edge خود باز کنید. روی نماد با سه نوار ضربه بزنید.

مرحله 2: اکنون روی دکمه اشتراک گذاری ضربه بزنید. اسکرین شات را انتخاب کنید

مرحله 3: مرورگر Edge اکنون یک پیش نمایش از اسکرین شات را به شما نشان می دهد. می‌توانید انتخاب کنید که آن را ذخیره کنید، حذف کنید، یا مستقیماً با هر برنامه دیگری به اشتراک بگذارید، بدون اینکه اسکرین شات را در گوشی خود ذخیره کنید.

خودشه. اگرچه این فرآیند شامل چند مرحله اضافی است، اما امکان گرفتن اسکرین شات در تب InPrivate اج برای اندروید وجود دارد.

چرا مرورگرها از گرفتن اسکرین شات در تب های ناشناس یا خصوصی جلوگیری می کنند؟

برگه های ناشناس یا خصوصی در تعداد زیادی از سناریوها استفاده می شود که با شهرت بدنام آنها بسیار متفاوت است. مواردی که از تلفن شخص دیگری استفاده می کنید، تراکنش های مالی انجام می دهید و غیره. در چنین مواردی، استفاده از یک برگه خصوصی به محض بستن برگه، خروج فوری را تضمین می کند.

حریم خصوصی اسکرین شات اندروید

هدف در اینجا این است که به دلایل حفظ حریم خصوصی هیچ ردپایی باقی نگذاریم. اگر به طور تصادفی اسکرین شات بگیرید، حذف هدف بعد از بستن مرورگر معنی ندارد. بنابراین، به عنوان یک اقدام احتیاطی در حفظ حریم خصوصی، اکثر مرورگرهای محبوب به شما اجازه نمی دهند در حالت خصوصی عکس بگیرید. شما همیشه این کنترل را دارید که این تنظیم را لغو کنید، اما مهم است که بدانید به طور پیش‌فرض غیرفعال می‌ماند.

سوالات متداول درباره مجوز گرفتن اسکرین شات در حالت ناشناس در Android

  1. آیا می توانم از ضبط صفحه به عنوان جایگزینی برای گرفتن اسکرین شات در حالت ناشناس استفاده کنم؟

خیر، نمی توانید از Screen Recorder برای گرفتن اسکرین شات در تب ناشناس یا خصوصی اندروید استفاده کنید. این به این دلیل است که Android از همان API برای مسدود کردن اسکرین شات ها و ضبط صفحه استفاده می کند. بنابراین، حتی اگر قبل از باز کردن یک تب خصوصی شروع به ضبط صفحه خود کنید، محتویات تب خصوصی ضبط نمی شود. در عوض یک صفحه سیاه خواهید داشت.

  1. آیا می توانم از برنامه های اندروید شخص ثالث برای گرفتن اسکرین شات در حالت ناشناس استفاده کنم؟

نمی‌توانید در برگه‌های خصوصی عکس بگیرید مگر اینکه تنظیماتی را فعال کنید که اجازه می‌دهد عکس‌های صفحه‌نمایش را در حالت ناشناس بگیرید. حتی از برنامه های شخص ثالث هم استفاده نمی کند.

  1. آیا گرفتن اسکرین شات در حالت ناشناس به صاحب وب سایت اطلاع می دهد؟

در بیشتر موارد، اگر یک اسکرین شات بگیرید، چه به صورت ناشناس از آن استفاده کنید یا نه، به مالک وب سایت اطلاع داده نمی شود. اما اگر وب سایت دارای یک کی لاگر باشد که تمام کلیدهایی را که فشار می دهید ردیابی کند، این احتمال وجود دارد که صاحب وب سایت متوجه شود که شما با استفاده از اطلاعات ضبط شده از صفحه نمایش عکس می گیرید.

خلاصه

گرفتن اسکرین شات در برگه های خصوصی عمداً در مرورگرها به دلایل حفظ حریم خصوصی غیرفعال شده است. اما شما همیشه روی مرورگر خود کنترل دارید تا این محدودیت را لغو کنید. اگر سوال دیگری دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

به این پست امتیاز دهید

By ادمین سایت

عاشق دنیای تکنولوژی و ای تی هستم. و اینجا می تونید جدیدترین مطالب را هر روز قبل از همه مشاهده کنید و مطلع بشید.