از بسیاری جهات می توان پردازنده اسنپدراگون 8 نسل 2 را قوی ترین پردازنده گوشی های اندرویدی در سال 2023 دانست. سامسونگ اولین شرکتی بود که از مدل اورکلاک شده این پردازنده در گلکسی اس 23 استفاده کرد و در مقایسه با سایر گوشی هایی که از این پردازنده استفاده می کردند، به عملکرد بالاتری دست یافت. مدل بدون اورکلاک این پردازنده; اما اکنون به نظر می رسد که شرکت های بیشتری به دنبال استفاده از مدل اورکلاک شده این پردازنده هستند. جدا از سامسونگ، REDMAGIC 8S Pro اولین گوشی است که از مدل اورکلاک شده این پردازنده استفاده می کند.

طبق گزارش Android Authority، به نظر می رسد کوالکام بالاخره به سازندگان گوشی های هوشمند اجازه استفاده از مدل اورکلاک شده اسنپدراگون 8 Gen2 را داده است. برند بازی REDMAGIC اولین شرکتی است (به جز سامسونگ) که می خواهد در آینده این پردازنده را در گوشی 8S Pro به بازار عرضه کند.

redmagic اعلام کرد که نسل دوم اسنپدراگون 8 در گوشی 8 اس پرو دارای فرکانس ساعت مشابه پردازنده اسنپدراگون در گلکسی اس 23 خواهد بود. بد نیست بدانید که فرکانس کلاک استاندارد این پردازنده 2.3 گیگاهرتز است در حالی که نسخه اورکلاک استفاده شده در گلکسی اس 23 از فرکانس کلاک 36.3 گیگاهرتز بهره می برد. احتمالا CPU شما اورکلاک شده است redmagic می خواهد در گوشی جدید خود استفاده کند، از همان GPU ارتقا یافته گلکسی S23 استفاده می کند. در گلکسی S23 فرکانس ساعت GPU از 680 مگاهرتز به 719 مگاهرتز افزایش یافته است.

در بنچمارک ها و تست ها، پردازنده های اورکلاک شده تفاوت قابل توجهی با یک پردازنده استاندارد ندارند. با این حال، می توان انتظار بهبود جزئی در عملکرد پردازنده تک هسته ای و عملکرد واحد گرافیکی چیپست اورکلاک شده را داشت. در نهایت هر یک از مدل های این پردازنده قطعا قدرت کافی برای انجام کارهای روزمره را در اختیار کاربر قرار می دهد.

باید دید که آیا REDMAGIC 8S Pro می تواند بر برخی از نقاط ضعف گلکسی اس 23، مانند ثبات ضعیف در عملکرد CPU به دلیل مشکلات خنک کننده، غلبه کند یا خیر.