بر اساس گزارش های قبلی، یکی از تغییرات قابل توجه است گلکسی زد فلیپ 5 سامسونگ نسبت به نسل قبلی خود، نمایشگر خارجی ابعاد آن از 1.9 اینچ (512 در 260 پیکسل) به 3.4 اینچ (720 در 748 پیکسل) افزایش می یابد. این به غول کره ای این امکان را می دهد که علاوه بر ویجت ها، اپلیکیشن ها را روی آن نمایشگر خارجی نیز اجرا کند و اکنون گزارشی جدید به یکی از قابلیت های احتمالی آن اشاره می کند.

چند روز پیش مجله SamMobile در گزارشی اعلام کرد که سامسونگ در حال همکاری با گوگل برای نمایش اپلیکیشن های مهم از جمله گوگل مپ بر روی نمایشگر خارجی دستگاه خود است. حالا یکی منبع موثق دیگه همچنین تأیید کرد که Google Maps واقعاً از طریق صفحه نمایش خارجی Galaxy Z Flip 5 قابل دسترسی خواهد بود.

پشتیبانی از Google Maps در صفحه نمایش خارجی Galaxy Z Flip 5

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا مانند Motorola Razr 40 Ultra، سامسونگ کل برنامه را بر روی صفحه نمایش خارجی گوشی تاشو نشان می دهد یا اینکه فقط به روز رسانی های مهم و اعلان های Google Maps نمایش داده می شود.

اگرچه اعلام نشده است، اما علاوه بر نقشه های گوگل، سایر اپلیکیشن های گوگل از جمله پیام ها و یوتیوب نیز در صفحه خارجی گلکسی زد فلیپ 5 قابل دسترسی هستند. اپلیکیشن های خود سامسونگ نیز بر روی نمایشگر خارجی قابل نمایش هستند.

در حالی که گوشی های Oppo و Vivo صفحه نمایش بزرگ تری دارند، فقط می توانند اطلاعات را از طریق ویجت ها نمایش دهند و حداکثر به کاربران اجازه دسترسی به دوربین را می دهند. البته گوشی های سری Razer موتورولا به کاربران امکان دسترسی به تمامی اپلیکیشن ها را می دهند.

اخیرا رندرهایی از گلکسی زد فلیپ 5 منتشر شده است که طراحی این دستگاه و همچنین نمایشگر بزرگتر آن را نشان می دهد. همچنین مشخصات این دستگاه در گزارش دیگری فاش شد که بر اساس آن گوشی تاشو سامسونگ در دو نسخه 128/256 گیگابایتی به نمایشگر داخلی 6.7 اینچی، تراشه نسل 2 اسنپدراگون 8 و رم 8 گیگابایتی مجهز می شود.