اتاق بازرگانی از سفر مدیران شرکت «آنکس» به ایران خبر داد. مطابق با فایل که اتاق بازرگانی ایران همزمان با انتشار این خبر منتشر کرد، به نظر می رسد این گروه با تیک توک مرتبط هستند، هرچند جستجو در اینترنت برای ارتباط انکست، تیک توک و حتی دویین نتیجه مستقیمی ندارد. بر اساس اخبار اتاق بازرگانی، بسیاری از رسانه ها از آمدن کارکنان تیک توک به ایران خبر دادند.

به گزارش اتاق بازرگانی این شرکت، آنها به دعوت رسمی مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت حراست به تهران آمدند و برای آشنایی با ظرفیت و توانمندی های شرکت های تولیدی و تامین کنندگان ایرانی، در نمایشگاه الکامپ حضور پیدا کردند. و ارتقای سطح همکاری های تجاری و اقتصادی بین دو کشور.

در نهایت گفته شد که اتاق بازرگانی تهران در نظر دارد یک همایش تجاری برای فعالان اقتصادی ایرانی برگزار کند تا با رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این شرکت دیدار و مذاکره کنند و از امکانات ورود به بازار چین از طریق مطمئن مطلع شوند. سکوها در چین، ساعت 9:00 صبح. روز یکشنبه 20 تیر 1402 در ساختمان اصلی اتاق تهران در خیابان ویزارا برگزار می شود.

دیجیاتو به طور مستقل نتوانست ارتباط Anext و Duane Group با TikTok را تایید کند و اخبار منتشر شده توسط اتاق بازرگانی تا حد زیادی مبهم است. نکته جالب اینجاست که ظرفیت ثبت نام برای شرکت در این جلسه به سرعت تکمیل شد!