نوکیا می گوید که یک قرارداد اختراع متقابل طولانی مدت با اپل امضا کرده است تا جایگزین قرارداد فعلی بین دو شرکت شود. قرارداد قبلی بین این دو برند در می 2017 به ثبت رسیده و تا پایان سال 2023 اعتبار دارد.

توافق جدید بین اپل و نوکیا پتنت های مختلفی مانند 5G را پوشش می دهد. GAArena می نویسد که شرایط این قرارداد در حال حاضر محرمانه است، اما به گفته نوکیا، اپل هزینه استفاده از چندین پتنت را در یک دوره چند ساله پرداخت خواهد کرد. انتظار می رود نوکیا از ژانویه 2024 درآمد حاصل از قرارداد جدید را آغاز کند.

نوکیا همچنین اعلام کرد که قرارداد جدیدش با اپل چشم انداز بلندمدتی دارد که در گزارش مالی 20 آوریل 2023 نیز به آن اشاره شد.

جنی لاکاندرمدیر اجرایی نوکیا گفت: ما خوشحالیم که به طور دوستانه با اپل یک قرارداد ثبت اختراع طولانی مدت منعقد کرده ایم. این توافقنامه قدرت پتنت های نوکیا و چندین دهه سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه را نشان می دهد که به بهبود استانداردهای تلفن های همراه و سایر فناوری ها کمک می کند.

مجموعه پتنت نوکیا حاصل بیش از 140 میلیارد یورو سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه از سال 2000 است. در حال حاضر، این برند حدود 20000 پتنت دارد که شامل 5500 گواهینامه اصلی ثبت اختراع برای 5G است.