البته، ربات‌های چت هیچ‌یک از این‌ها را نمی‌دانند، اما می‌توانند بر اساس آرایه‌های متنی که روی آن‌ها آموزش دیده‌اند و اطلاعاتی که از وب دریافت کرده‌اند حدس‌های هوشمندانه بزنند. همیشه ارزش این را دارد که نکات کلیدی را دوباره بررسی کنید، به خصوص وقتی صحبت از جزئیات یک شرکت می شود (شما نمی خواهید در طول مصاحبه شغلی به یک واقعیت نادرست برسید).

این اعلان می تواند به سادگی این باشد که «کسی که یک کار جدید را به عنوان مدیر پروژه شروع می کند چه چیزی باید بداند؟» با هر تزئینی که شما مناسب می دانید. وقتی این درخواست را آزمایش کردیم، ایده ای از مهارت ها، نرم افزار و سلسله مراتب درگیر به ما داده شد.

برای مصاحبه آماده شوید

از قبل در مورد آنچه ممکن است از شما بپرسند فکر کنید.

گوگل از طریق دیوید نیلد

وقتی به مرحله مصاحبه رسیدید، ممکن است بخواهید از ربات چت بپرسید “سوالات مصاحبه معمولی برای نقش … چیست” و ببینید چه پاسخ هایی دریافت می کنید. طبق معمول، هرچه بتوانید در درخواست خود دقیق تر باشید، پاسخ ها شخصی تر خواهند بود. این به شما ایده می دهد که چه چیزی را مطالعه کنید یا چگونه پاسخ های خود را آماده کنید.

همچنین می توانید ایده هایی در مورد اینکه یک پاسخ خوب چگونه به نظر می رسد به دست آورید. به عنوان مثال “بهترین پاسخ به یک سوال در مورد … چیست”. شما می‌خواهید به‌عنوان خودتان پاسخ دهید، نه به‌عنوان یک ربات هوش مصنوعی، اما می‌توانید با استفاده از این روش ایده‌ها و الهام‌گیری به دست آورید – بنابراین اگر برای مثال از شما در مورد بزرگترین ضعف‌هایتان سؤال شد، فراموش نکنید که در مورد وضعیت خود صحبت کنید. روی آنها کار می کند.

به یاد داشته باشید که Bard، ChatGPT و Bing AI هرگز مصاحبه نشده اند، بنابراین توصیه می کنیم از کارشناسان واقعی در این زمینه مشاوره بگیرید. با این حال، این ربات‌های هوش مصنوعی می‌توانند نکات بسیار مفیدی را برای در نظر گرفتن و استفاده در آماده‌سازی مصاحبه به شما ارائه دهند.

رزومه خود را به روز کنید

چت بات ها می توانند راه های جایگزینی برای گفتن چیزی به شما ارائه دهند.

OpenAI از طریق دیوید نیلد

وقتی صحبت از بهبود رزومه شما می شود، استفاده از هوش مصنوعی را برای نوشتن کل سند توصیه نمی کنیم – شما خودتان را تبلیغ می کنید، نه ChatGPT – اما ترفندها و بهبودهای مفیدی وجود دارد که می توانید با استفاده از یک ربات هوش مصنوعی انجام دهید. می توانید بپرسید که مثلاً کدام یک از صلاحیت های شما برای نقش مهم تر است و بنابراین باید برجسته تر نشان داده شود.

می‌توانید متنی را در یک ربات چت هوش مصنوعی وارد کنید و از آن بخواهید کپی را جذاب‌تر، مختصرتر یا دقیق‌تر کند، که می‌تواند به شما کمک کند بیوگرافی شخصی بهتری ایجاد کنید. باز هم، فقط نتایج را برش ندهید و بچسبانید. هدف این است که به شما ایده ای از برخی کلمات یا عبارات مختلفی که می توانید استفاده کنید ارائه دهد.

در مورد نامه پوشش شما، در صورت نیاز، چت ربات هوش مصنوعی مفید شما در اینجا نیز می تواند به شما کمک کند. می‌توانید ایده‌هایی در مورد اینکه چه چیزی باید گنجانده شود و چگونه آن را بیان کنید، بخواهید، در حالی که اطلاعات مربوط به نوع نقشی که برای آن درخواست می‌دهید را نیز به ربات بدهید (که نتایج را مطابق با آن تنظیم می‌کند). اگر در نهایت کلمات زیادی دارید، می‌توانید از ربات بخواهید هر چیزی را که مهم نیست حذف کند.

WIRED برای ایجاد با Jobbio همکاری کرد استخدام سیمی، یک بازار شغلی اختصاصی برای خوانندگان WIRED. شرکت‌هایی که به دنبال تبلیغ مشاغل خود هستند، می‌توانند برای پست کردن موقعیت‌های باز به WIRED Hired مراجعه کنند، در حالی که هر کسی می‌تواند هزاران فرصت شغلی را جستجو کرده و درخواست دهد. Jobbio در این داستان یا محتوای سرمقاله دخالتی ندارد.