واتس اپ قابلیت جدیدی را معرفی کرده است که می تواند به طور خودکار تماس های شماره های ناشناس را قطع کند. این ویژگی پس از آن به این پیام رسان اضافه شد که تعداد زیادی از کاربران هندی واتس اپ در بزرگترین بازار این شرکت از افزایش تماس های اسپم در ماه های اخیر خبر دادند.

واتس اپ در یک پست وبلاگ هنگام رونمایی از این ویژگی، از گزینه جدیدی برای بررسی وضعیت حریم خصوصی نیز رونمایی کرد. اکنون می توانید برای حفظ حریم خصوصی و کنترل بیشتر، بطور خودکار تماس های دریافتی از گیرندگان ناشناس بی صدا انجام دادن.”

برای فعال کردن این ویژگی، به Settings > Privacy > Call بروید و گزینه را انتخاب کنید تماس گیرنده ناشناس را بی صدا کنید انتخاب کنید. واتس‌اپ می‌گوید این کار تماس‌های شماره‌های ناشناس را قطع می‌کند، اما همچنان می‌توانید آنها را مسدود کنید اطلاعیه ها و لیست مخاطبین این برنامه را بررسی کنید. این ویژگی به شما کمک می کند تا تماس های شماره های ناشناس را از دست ندهید.

پس از فعال کردن این ویژگی، هنگامی که تماسی از یک شماره ناشناس دریافت می کنید، شماره تماس گیرنده در کنار پیغام Mute Unknown Number نمایش داده می شود تا به شما اطلاع دهد که تماس به دلیل شماره ناشناس قطع شده است.

امکان جدید بررسی وضعیت حریم خصوصی در واتس اپ چیست؟

گزینه جدید حریم خصوصی که در بالا به آن اشاره کردیم در قسمت Privacy ظاهر می شود. این تابع نامیده می شود بررسی حریم خصوصی شما یکی خواهید شد فرآیند بررسی چند مرحله ای برای اطمینان از اینکه از تنظیمات مختلف حریم خصوصی در حساب خود مطلع هستید را وارد کنید. برای مثال، باید بدانید چه کسی می تواند برای شما پیام ارسال کند و چه کسی می تواند اطلاعات شخصی شما را ببیند.

کاربران همچنین می‌توانند تنظیماتی مانند احراز هویت دو مرحله‌ای را تغییر دهند، تصمیم بگیرند که چه کسی می‌تواند آنها را به گروه‌ها اضافه کند، و چگونه می‌توانند به تنظیمات پیام حذف شده دسترسی داشته باشند و یک تایمر برای آنها تنظیم کنند.