بیلد 23481 ویندوز 11 این هفته برای کاربران Insider Developer Channel منتشر شد. در یادداشت‌های به‌روزرسانی، مایکروسافت در حال حذف منوی چت یکپارچه Teams و برخی از گزینه‌های قدیمی File Explorer از ویندوز 11 است. البته غول فناوری مستقر در ردموند ویژگی جدیدی به نام Windows Ink را معرفی کرده است که برای تبلت‌های ویندوزی و استفاده دوگانه طراحی شده است. دستگاه ها .

در آخرین به‌روزرسانی Windows 11 Insider، می‌توان از Windows Ink برای نوشتن مستقیم در هر جعبه ویرایشی استفاده کرد. این بدان معناست که هر فیلد ورودی متنی از افزودن محتوا از طریق متن دست‌نویس پشتیبانی می‌کند. قابلیت ذکر شده محدود به برنامه های خاصی نبوده و در سراسر سیستم ارائه می شود.

مایکروسافت می‌گوید: «ما در حال مدرن‌سازی Windows Ink هستیم تا به کاربران اجازه دهیم از این ویژگی مستقیماً در جعبه‌های ویرایش فعال استفاده کنند. ما همچنین دقت این ویژگی را از طریق فناوری تشخیص بهبود می‌دهیم. هدف Windows Ink این است که به کاربران اجازه دهد از قلم و دست خط خود به جای نوشتن در هر جایی که می توانند روی یک دستگاه ویندوزی استفاده کنند.”

ویژگی Windows Ink به تدریج در اختیار کاربران Windows Developer Channel Insider قرار می گیرد. به گفته Windows Central، ویژگی مذکور به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به تعویض صفحه کلید برای وارد کردن ورودی‌های مختلف، از قلم استفاده کنند. نکته دیگر اینکه اپل از حدود سه سال پیش چنین قابلیتی به نام Scribble را در آیپدهای خود ارائه کرده است.

Scribble به کاربران این امکان را می دهد تا با Apple Pencil محتوا را در قسمت های متنی در هر قسمت از دستگاه خود وارد کنند. این ویژگی همچنین شامل برخی از میانبرهای مفید مانند حذف کلمات برای حذف آنها یا کشیدن خطی در اطراف کلمه برای کپی کردن و غیره است.