پیش از ارائه iOS 17 در WWDC 2023، انتظار می رفت این سیستم عامل تغییرات جزئی از نظر جلوه های بصری و ویژگی ها دریافت کند. با این حال، این نسخه از iOS با بسیاری از ویژگی های جدید و تغییرات داخلی منتشر شد. اکنون واضح است که حتی اگر کد قفل آیفون خود را در iOS 17 فراموش کردید، می توانید رمز عبور خود را بازنشانی کنید.

در حال حاضر، اگر رمز عبور خاصی را روی آیفون خود تنظیم کرده باشید، تنها در صورتی مجاز به باز کردن قفل دستگاه هستید که آن را به درستی وارد کنید. این بدان معنی است که اگر به هر دلیلی رمز عبور خود را فراموش کنید، آیفون شما قفل می ماند و در نتیجه دستگاه شما تقریباً بی استفاده می شود. iOS 17 به شما امکان می دهد رمز عبور خود را بازنشانی کنید حتی اگر آن را فراموش کنید. البته، یک نکته ظریف در انجام این کار وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید تا از قفل شدن دائمی آیفون خود جلوگیری کنید.

همانطور که WccfTech اشاره می کند، یک ویژگی جدید در iOS 17 به شما امکان می دهد رمز عبور خود را تا 72 ساعت پس از فراموش کردن آن بازنشانی کنید. اگر پس از وارد کردن رمز عبور اشتباه نمی توانید رمز عبور فعلی خود را به خاطر بسپارید، آیفون iOS 17 شما یک گزینه رمز عبور فراموش شده را نشان می دهد، با ضربه زدن روی آن شما را به صفحه دیگری با گزینه ای برای بازنشانی رمز عبور می برد.

اپل ویژگی های زیادی را در iOS 17 برای حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران ارائه کرده است. این سیستم عامل در حال حاضر به صورت آزمایشی عرضه شده است و غول فناوری کوپرتینویی با انتشار نسخه های بتا بعدی ویژگی های جدیدی را به آن اضافه خواهد کرد.

نسخه نهایی iOS 17 اواخر سال جاری و همزمان با عرضه سری آیفون 15 در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.