بدون شک پیشرفت تکنولوژی بسیاری از جنبه های زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است و اگر بگوییم آنها جزء لاینفک زندگی ما شده اند، اغراق نکرده ایم. با این حال، گسترش فناوری در دنیای امروز چالش های زیادی از جمله اعتیاد به گوشی های هوشمند را به همراه دارد.

اصطلاح رفاه دیجیتال به عنوان راهی برای مقابله با این چالش ها و تشویق استفاده سالم از دستگاه های هوشمند و کنترل بیشتر بر جنبه های مختلف زندگی آنها پدیدار شده است. در این مقاله از زومیت به مفهوم سلامت دیجیتال و نحوه استفاده از آن در گوشی های هوشمند سامسونگ می پردازیم.

رفاه دیجیتال چیست؟

در سال 2018، گوگل فناوری جدیدی به نام Digital Wellbeing را معرفی کرد که برای حمایت از سلامت جسمی و روانی کاربران طراحی شده است و به کاربران کمک می کند تا یاد بگیرند که چگونه زندگی دیجیتال خود را مدیریت کنند. شکی نیست که مصرف کنندگان برای انجام بسیاری از کارهای روزمره به دستگاه های هوشمند و اینترنت وابسته هستند. اما Digital Wellbeing با هدف ترویج استفاده سالم از گوشی های هوشمند و کمک به کاربران در حفظ سبک زندگی سالم راه خود را به گوشی های اندرویدی باز کرده است. این ویژگی می تواند برای افرادی که در طول روز کاری زمان زیادی را در شبکه های اجتماعی می گذرانند بسیار مفید باشد.

در واقع، Digital Wellbeing، علاوه بر کمک به کاربران برای صرف زمان معینی برای استفاده از دستگاه ها و برنامه ها، بینشی را در مورد اینکه چگونه رابطه ناسالم افراد با فناوری تأثیرات منفی دیگری بر سایر جنبه های زندگی آنها دارد، ارائه می دهد.

دسترسی به رفاه دیجیتال در تلفن های سامسونگ

به طور کلی، چندین راه برای دسترسی به Digital Wellbeing در دستگاه‌های Galaxy وجود دارد. راه اول این است که تنظیمات گوشی را باز کنید و به گزینه دیجیتال بهزیستی و کنترل والدین بروید. در این قسمت به تمامی تنظیمات دسترسی خواهید داشت و می توانید حالت های مختلف را به دلخواه شخصی سازی کنید.