به گزارش رویترز، شبکه‌ی اجتماعی اجتماعی ایکس اعلام کرد که حساب کاربری الکس جونز، نظریه‌پرداز توطئه‌ی آمریکایی، پس از یک انجام یک نظرسنجی که توسط ایلان ماسک سازماندهی شده بود، پس از حدود پنج سال ممنوعیت، بازیابی می‌شود.

ماسک در پاسخ به نظرسنجی روز شنبه در مورد اینکه آیا حساب جونز باید بازگردانده شود یا خیر، نوشت: «مردم صحبت کرده‌اند (تصمیمشان را گرفته‌اند) پس باید همین‌طور شود.» در زمان بسته‌شدن نظرسنجی، نزدیک به دو میلیون رأی ثبت شده بود که حدود ۷۰ درصد به بازگشت جونز رأی دادند.

ایکس فوراً به درخواست رویترز برای تأیید خبر پاسخ نداد. رویترز نیز نتوانست تأیید کند که ایکس حساب Infowars را بازیابی کرده است یا خیر.

حساب کاربری الکس جونز با نام کاربری RealAlexJones اکنون آخرین پست او را در ۶ سپتامبر ۲۰۱۸ (۱۵ شهریور ۹۷) نشان می‌دهد، همان روزی که پلتفرمی که قبلاً با نام توییتر شناخته می‌شد، حساب کاربری شخصی او و حساب Infowars را برای همیشه مسدود و اعلام کرد که حساب‌های جونز خط مشی قوانین را نقض می‌کنند.

این ممنوعیت چند هفته پس از آن صورت گرفت که اپل، گوگل، یوتیوب و فیسبوک، پادکست‌ها و کانال‌های جونز را با استناد به قوانین خود حذف کردند.

از زمانی که ماسک ایکس را در اختیار گرفت، برخی از حساب‌های مسدود‌شده از جمله دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را بازگردانده است.

الکس جونز که تئوری‌های توطئه درمورد تیراندازی در مدرسه سندی هوک را ترویج می‌کرد، سال گذشته به‌دلیل ادعای دروغین خود به پرداخت حدود ۱٫۵ میلیارد دلار به بستگان قربانیان این حادثه محکوم شد.

جونز این حادثه را یک تیراندازی ساختگی و خانواده‌های داغدار را بازیگرانی می‌دانست که به‌عنوان بخشی از توطئه‌ی دولت برای ضبط اسلحه‌های آمریکایی، استخدام شده بودند.

By ادمین سایت

عاشق دنیای تکنولوژی و ای تی هستم. و اینجا می تونید جدیدترین مطالب را هر روز قبل از همه مشاهده کنید و مطلع بشید.