مایکروسافت به قول خود مبنی بر آوردن دستیار هوش مصنوعی Copilot به آزمایش کنندگان ویندوز عمل کرده است. آخرین بیلد ویندوز 11 (23493) که از طریق کانال توسعه دهنده موجود است شامل دسترسی به Windows Copilotپشتیبانی داخلی برای RAR و 7-زیپیک صفحه اصلی جدید، تب تنظیمات و حتی یک میکسر صوتی بهبود یافته.

این غول مستقر در ردموند ماه گذشته برای اولین بار دستیار هوش مصنوعی Copilot را برای ویندوز 11 معرفی کرد و نسخه ای که اکنون برای آزمایش کنندگان در دسترس است به نوار کناری سمت راست ویندوز 11 اضافه شده است. تیم ویندوز در پست وبلاگ این شرکت نوشت:

“این ویژگی با محتوای نمایش داده شده در دست شما همپوشانی ندارد و به طور یکپارچه در کنار پنجره های باز برنامه شما کار می کند، بنابراین می توانید در صورت نیاز با Windows Copilot تعامل داشته باشید.”

از Windows Copilot مجهز به هوش مصنوعی، علاوه بر سوالات پاسخ داده شده توسط BingChat، می توانید دستورات سیستمی مانند تغییر محیط دسکتاپ به حالت تاریک، گرفتن اسکرین شات و روشن کردن حالت Do Not Disturb را درخواست کنید.

این ویژگی هوش مصنوعی همچنین می تواند محتوای وب را برای شما خلاصه کند و همچنین تصاویر و متن تولید کند، درست مانند نوار کناری Bing در مایکروسافت اج.

با توجه به اینکه Windows Copilot در حال حاضر به عنوان پیش نمایش اولیه در دسترس است، هنوز کاملا کاربرپسند نیست و فقط می تواند برخی از تنظیمات اولیه ویندوز را کنترل کند و هنوز از افزونه های شخص ثالث پشتیبانی نمی کند. با این حال، مایکروسافت اعلام کرده است که به مرور زمان ویژگی هایی را اضافه خواهد کرد.

پشتیبانی داخلی از فایل های RAR و Zip-7 در ویندوز 11

فایل‌های RAR یا Zip-7 جزو محبوب‌ترین فایل‌های ویندوز هستند و مایکروسافت در نهایت در این نسخه از آن‌ها پشتیبانی می‌کند، به این معنی که دیگر نیازی به برنامه‌هایی مانند WinRAR برای باز کردن آنها ندارید. این ویژگی ممکن است برخی مشکلات اولیه را نیز داشته باشد و مایکروسافت در حال کار بر روی بهبود آنها در نسخه های بعدی است.

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که آزمایش‌کنندگان ویندوز اکنون به آن دسترسی دارند، رابط بهبود یافته Sound Mixer در تب تنظیمات سریع ویندوز 11 است. مایکروسافت توضیح می‌دهد که این رابط امکان سفارشی‌سازی سریع صداها را بر اساس هر برنامه، همراه با کنترل‌های اضافی فراهم می‌کند. همچنین اکنون یک میانبر جدید (WIN + CTRL + V) برای دسترسی سریع به میکسر صدا طراحی شده است.

علاوه بر این، مایکروسافت صفحه اصلی تنظیمات ویندوز 11 را نیز تغییر داده است تا نمای کلی دستگاه مورد استفاده شما را به همراه تنظیمات مهم نشان دهد.