مانند پیشینیان خود، مایکروسافت اکسل در درجه اول به عنوان یک ابزار صرفه جویی در زمان در زمینه تجاری به بازار عرضه می شود که با نام خود “اکسل” تقویت شده است. آگهی مجله‌ای را در نظر بگیرید که ادعا می‌کند نرم‌افزار روح ماشین‌های جدید است. و قلب یک تصمیم تجاری که پنج سال بعد به همان اندازه امروز منطقی خواهد بود.» یا تبلیغ این شرکت در سال 1990 مربوط به ادغام اکسل توسط شرکت ساعت کانتربری در رویه های تجاری معمول خود – در استعاره ای که ممکن است بیش از حد باشد. این تبلیغ مداخله جویانه بیان می کند که چگونه اکسل “در زمان زیادی صرفه جویی می کند و زمان پول است.”

هر روز، ما پر از نمودارها، نمودارها و اینفوگرافیک ها در زمینه هایی به اندازه انتخاب رویدادهای ورزشی ارائه شده توسط رسانه ها از جمله FiveThirtyEight و نیویورک تایمز به عنوان بخشی از عملکرد اصلی روزنامه نگاری آنها. همانطور که قبلاً نوشته‌ام، میزان جنسیت‌سازی این اینفوگرافیک‌ها از رتبه‌بندی‌های «سکسی» گرفته تا «infoporn» تا «پدر نقشه‌برداری» و «استیو کورناکی» تحلیل‌گر انتخابات MSNBC، تعجب‌آور است. با این حال، اگر می‌خواهیم دموکراتیک کردن اینفوگرافیک‌ها را درک کنیم، باید محیط دیگری را در نظر بگیریم که در آن تجسم داده‌ها به‌عنوان یک تمرین روزمره و فرهنگ اینفوگرافیک شکوفا شده است: محل کار یقه سفید، جایی که نمودارهای دایره‌ای شکوفا می‌شوند و مایکروسافت اکسل به عنوان حکمرانی می‌کند. ابزار ترسیم نمودار ترجیحی

اگرچه ویژگی‌های صفحه‌گسترده اکسل از فرمول‌ها گرفته تا پر کردن فلش تا جداول محوری را شامل می‌شود، این قابلیت‌های تجسم داده‌های نرم‌افزار است که به بهترین وجه عملکرد اصلی ابزار در بهبود کارایی کسب‌وکار را نشان می‌دهد. “Chart Wizard” اکسل به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت اینفوگرافیک های مختلف را بر اساس داده های جدولی موجود در صفحه گسترده بسازند. نمایش های گرافیکی فراوان هستند، از جمله نمودارهای ستونی، نمودارهای خطی، نمودارهای دایره ای، نمودارهای دایره ای، نمودارهای میله ای، نمودارهای منطقه، نمودارهای پراکنده و حباب، نمودارهای سهام، نمودارهای سطح، نمودارهای رادار، نمودارهای نقشه درختی، نمودارهای خورشیدی، هیستوگرام ها، نمودارهای جعبه و سبیل، نمودار آبشار، نمودار قیف و نمودار نقشه. از طریق یک رابط کاربری ساده، کاربران می توانند عناصر نمودار را اصلاح کنند، رنگ ها را تغییر دهند و طرح نمودار را به راحتی تغییر دهند. نقطه قوت قابلیت‌های گرافیکی اکسل دقیقاً همین سادگی رنگ به عدد است که ساخت اینفوگرافیک‌ها را با رهایی کاربران از پیچیدگی‌های کتابخانه‌های تجسم داده‌های گویاتر مانند d3.js جاوا اسکریپت یا Matplotlib پایتون آسان می‌کند، که برای نوشتن و کد نیاز دارند. Stack Overflow بازدید شود.

و با این حال، علیرغم این اینفوگرافیک های روشن که ما را در هر لحظه مجذوب می کند، اکسل همچنان نمادی از پیش پا افتاده است، مترادف با فضای اداریگزارش TPS در – قلمرو آشتی از تایپ صفحه گسترده بی تفاوت و کسالت محل کار.

آنچه ما هستیم به این عدم تطابق دائمی بین اینفوگرافیک های درخشانی که مصرف می کنیم و اینفوگرافیک های اکسل بالینی که در محل کار ایجاد می کنیم، رسیدگی کنید؟ این، البته، فریب آرمان محوری است که در فرهنگ مخرب محل کار تعبیه شده است: کار که به عنوان هیجان تغییر نام داده شده است.

اینجاست که به انبوه تبلیغات باز می گردیم که نرم افزارهای صفحه گسترده را تا حدی خنده دار زنده می کنند، از اعلامیه مایکروسافت مبنی بر اینکه اکسل «روح ماشین های جدید» است تا کاربران Lotus 1-2-3 که در حال رقصیدن و آواز خواندن در دفتر هستند. آنها فضایل نرم افزار را ستایش می کنند. و اینجاست که ما شاهد مسابقات قهرمانی اکسل جهانی هستیم که واقعاً هست. آتلانتیکااین رویداد در نهایت تلاشی برای بازاریابی مدل‌سازی مالی به‌عنوان سرگرمی است، که فعالیت‌های صفحه‌گسترده احتمالاً پیش پا افتاده معمولاً برای پاداش‌ها را به بازی‌هایی مملو از انتظار تبدیل می‌کند، و بهره‌وری اداری را با شکوه تمجیدها و زمان پخش کابلی پاداش می‌دهد.