گردش هوا برای خنک کردن وسایل الکترونیکی مهم است. تنظیم دما در کنسول بازی به در دسترس بودن هوای خنک کافی بستگی دارد. گردش هوای گرم می تواند باعث مشکلات گرمای بیش از حد شود. اگر نگران افزایش گرما هستید، کنسول را در فضای باز قرار دهید، مخصوصاً در ماه های گرم.

دریچه ها را تمیز کنید تا از گرم شدن بیش از حد Xbox Series X خود جلوگیری کنید

علاوه بر قرار دادن کنسول در محل مناسب، باید آن را به طور مرتب تمیز کنید تا گرد و غبار مانع از عبور جریان هوای کافی نشود. این امر به ویژه در نزدیکی ورودی های هوا که گرد و غبار و سایر اشیاء ناخواسته می توانند جمع شوند بسیار مهم است. اگر حیوان خانگی دارید که می ریزد، مراقب باشید که موهای اطراف دهانه ها را جمع نکنید.

دریچه های هوای کنسول بازی و سطحی که کنسول روی آن قرار دارد را تمیز کنید. جلوگیری از تجمع گرد و غبار با تمیز نگه داشتن اتاق تا حدودی کمک خواهد کرد.

از قرار دادن سایر منابع حرارتی در نزدیکی دستگاه خودداری کنید

برای اینکه سیستم خنک کننده Xbox به درستی کار کند، به یک منبع هوای خنک نیاز دارد. قرار دادن سایر وسایل الکترونیکی در نزدیکی ایکس باکس باعث گرم شدن محیط اطراف کنسول می شود. این شامل رایانه‌های شخصی، کنسول‌های دیگر، بخاری‌ها و دریچه‌ها یا حتی تلویزیون‌ها و نمایشگرها می‌شود. برخی از تلویزیون های LED به دلیل نور پس زمینه، گرمای زیادی در پشت دستگاه ایجاد می کنند. اگر متوجه شدید که کنسول شما در حال گرم شدن است، آن را به پشت تلویزیون منتقل کنید.

فن را به قفسه اضافه کنید

اگر نمی توانید از قرار دادن کنسول خود در یک قفسه بسته اجتناب کنید، ممکن است بخواهید دو یا چند فن را برای کشیدن هوا به داخل و خارج قفسه بسته در نظر بگیرید. بدین ترتیب هوای تازه وارد قفسه شده و هوای گرم از آن خارج می شود و کنسول می تواند از هوای تازه استفاده کند.

احتمالاً باید یک سوراخ در صندوق عقب خود دریل کنید و سپس فن را به یک پریز USB یا آداپتور برق وصل کنید.