Applied Materials، یکی از قدیمی ترین شرکت های تولید تراشه، از Mattson شکایت کرده و این شرکت چینی را به “سرقت سیستماتیک اسرار تجاری محرمانه” در یک دوره 14 ماهه متهم کرده است.

Applied Materials می‌گوید متسون که در سال 2016 یک مرکز سرمایه‌گذاری در پکن را به دست آورد، 17 مهندس ارشد شرکت آمریکایی را در یک کمپین هماهنگ برای به دست آوردن اطلاعات محرمانه از آنها استخدام کرد.

یک نماینده Applied می گوید که این شرکت به شدت از مالکیت معنوی خود در برابر سرقت یا استفاده غیرقانونی محافظت می کند.

بر اساس گزارش Tom’s Hardware، مهندسان مورد نظر به اطلاعات طبقه بندی شده مانند فناوری های ساخت کارخانه و نقشه راه Applied دسترسی داشتند.

این پرونده در سال 2022 باز شد و ظاهرا آخرین فردی در Applied بود که شواهد قطعی از جاسوسی صنعتی ارائه کرد. Applied می‌گوید سرقت اسرار تجاری به متسون اجازه می‌دهد تا پیشرفت‌های قابل توجهی در توسعه فناوری تجربه کند.

متسون در پاسخ به اتهامات اپل گفت که هیچ اشتباهی نکرده است. این شرکت می‌گوید این ادعاها بی‌اساس است و در نهایت در دادگاه رد خواهد شد.

یکی از مهندسان اعلام کرد که برخی از اسناد را از ایمیل شرکت به حساب شخصی خود منتقل کرده است. اما هدف او حفظ دستاوردهایش بود. او می گوید که پس از پیوستن به Matheson هرگز اطلاعات محرمانه را برای Applied فاش نکرد.

Applied می‌گوید اکثر مهندسانی که به Matheson می‌پیوندند، دستگاه‌های شرکت خود را پاکسازی کرده‌اند و در مورد محل کار جدید خود صادق نبوده‌اند.