سازندگان گوشی های هوشمند مدت هاست که دستگاه های پرچمدار با 8 تا 16 گیگابایت رم تولید می کنند. البته Redmi 7 Pro در قدرتمندترین پیکربندی خود دارای 18 گیگابایت رم است. نشت چین می گوید وضعیت به زودی تغییر خواهد کرد. همانطور که گوشی های مجهز به رم 24 گیگابایتی نیز در راه هستند.

تاکنون نامی از اولین تلفن همراه مجهز به رم 24 گیگابایتی اعلام نشده است; اما خبرچین چینی از اصطلاح Oga استفاده کرد. Oga ظاهراً به برندهای OnePlus، Oppo و Realme اشاره دارد.

این افشاگر چینی همچنین به رابط کاربری Color OS مورد استفاده در گوشی های OnePlus و Oppo در چین اشاره می کند. Realme UI نسخه اصلاح شده سیستم عامل Color است.

به گفته Android Authority، دسترسی به رم بیشتر به شما امکان می دهد همزمان برنامه های بیشتری را اجرا کنید، تب های بیشتری را در مرورگر باز کنید و به ویژگی های پیشرفته تری دسترسی داشته باشید.

لازم به ذکر است بررسی ها نشان می دهد که 8 تا 12 گیگابایت رم برای گوشی های هوشمند ایده آل است و در اکثر سناریوها نمی توان از ظرفیت کامل 16 گیگابایت رم استفاده کرد. این بدان معناست که ممکن است تفاوت قابل توجهی بین گوشی های 12 گیگابایتی و 24 گیگابایتی مشاهده نکنیم.