به نظر می رسد کارکنان مایکروسافت چندان به مدیریت فعلی این شرکت اعتقادی ندارند. مطمئناً از آغاز سال 2023 ضربه بسیار سنگینی به حرفه غول فناوری مستقر در ردموند وارد شده است. ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت در ژانویه اعلام کرد که شرکت او تا پایان سه ماهه سوم سال مالی جاری حدود 10000 شغل را کاهش می دهد. نادلا این نشان داد که این شرکت پس از همه گیری کووید-19 با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه است و به دنبال کاهش هزینه ها است.

روند اخراج کارکنان در مایکروسافت امسال نیز ادامه دارد و از سوی دیگر این شرکت اعلام کرد که حقوق کارمندان خود افزایش نخواهد یافت و این نشان می دهد. نادلا به دلیل شرایط بد اقتصادی، اوضاع خوب نیست.

بنابراین تغییرات اخیر مایکروسافت بر شاخص کارایی و روحیه کارکنان این شرکت تاثیر منفی گذاشته است. همچنین باعث شد که کارکنان شرکت ردموند احساسات متفاوتی در مورد آن شرکت و مدیریت آن داشته باشند.

پیش از این، مایکروسافت نظرسنجی سالانه خود را با نام “سیگنال های کارمند” انجام داده است. جایی که کارکنان این فرصت را دارند که افکار خود را در مورد شرکت بیان کنند.

سال گذشته، 78 درصد از کارمندان مایکروسافت فکر می کردند که این شرکت در حال انجام کارهای بزرگ است و این رقم در سال جاری به 73 درصد کاهش یافت. طبق نظرسنجی امسال، به نظر می رسد که نیروی کار مایکروسافت از شیوه مدیریت فعلی شرکت بسیار ناراضی هستند.

طبق گزارش Windows Central، در سال 2021، حدود 73 درصد از کارمندان مایکروسافت گفتند که فرصت بسیار خوبی برای کار در این شرکت داشتند. کاهش رضایت کارکنان در غول فناوری مستقر در ردموند بین سال‌های 2021 تا 2022، این شرکت را بر آن داشت تا افزایش دستمزد را اعلام کند.

یکی از مقامات مایکروسافت گفت: “نتایج نظرسنجی نشان دهنده نگرانی و احساسات منفی کارکنان و جبران خسارت است. اما این خبر به ما می گوید که امسال پاداشی نخواهیم گرفت.»

پس از یک نظرسنجی مایکروسافت از کارمندان پرسید که اگر پیشنهاد بهتری از سایر شرکت ها دریافت کنند، چه کاری انجام می دهند، کمتر از نیمی از آنها گفتند که شغل فعلی خود را در مایکروسافت حفظ خواهند کرد.