در سال های اخیر، سهام اپل با کاهش شدیدی به ارزش ده ها میلیارد دلار مواجه شده است، بنابراین ارزش بازار این شرکت به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. چند سال بعد، اپل به سرعت در حال حرکت به سمت ارزش بازار سه تریلیون دلاری است. البته این شرکت پیش از این در مدت زمان کوتاهی به این ارزش بازار دست یافته بود.

با وجود اینکه سهام اپل خیلی خوب کار می کند، گفته می شود که یک دعوای دسته جمعی وجود دارد تیم کوکمدیرعامل این شرکت از سهامداران کلاهبرداری کرد. این شکایت قدیمی مربوط به یکی از اظهارات تیم کوک در جلسه گزارش مالی سه ماهه چهارم سال 2018 اپل است.

در آن زمان تیم کوک به تعدادی از بازارها اشاره کرد که فروش آیفون تحت تأثیر شرایط اقتصادی قرار داشت. کوک در سخنرانی خود از چین به عنوان بازار نگران کننده اپل یاد نکرد. در اوایل سال 2019، اپل پیش بینی فروش سه ماهه خود را اصلاح کرد و در پاسخ به کاهش تقاضا در چین، تعداد فروش را کاهش داد.

در سال 2020، شکایتی حاکی از آن بود که تیم کوک از سرمایه گذاران کلاهبرداری کرده و باعث از دست دادن پول آنها در طول کاهش ارزش سهام اپل شده است. دیری نگذشت که شاهد تبدیل این پرونده به دعوای دسته جمعی بودیم. سپس اپل صحت این دعوی را به چالش کشید، اما دادگاه همچنان موضع خود را حفظ کرد و گفت این دعوا دارای اعتبار قانونی است.

بر اساس گزارش رویترز، یک قاضی منطقه ای ایالات متحده برای ادامه شکایت اپل چراغ سبز نشان داده است. او می‌گوید سرمایه‌گذاران می‌توانند شکایتی را در رابطه با کاهش ۷۴ میلیارد دلاری ارزش بازار اپل در یک روز ارائه کنند.