کانال یوتیوب iFixit در ویدیوی جدید خود مک بوک ایر 15 اینچی اپل رفت و آن را تشریح کرد و با دقت بیشتری به داخل آن نگاه کرد. همانطور که انتظار می رفت مک بوک ایر 15 اینچی از نظر طراحی داخلی مشابه مدل 13 اینچی است و تنها تفاوت محسوس آن وجود دو بلندگوی اضافی است.

در ویدیوی کالبد شکافی مک بوک ایر 15 اینچی شاهد برد اصلی (آنچه اپل آن را برد منطقی می نامد) نسخه 256 گیگابایتی این دستگاه که از تراشه M2 و تراشه NAND بهره می برد. مانند سایر لپ‌تاپ‌های اپل، iFixit در این ویدیو این موضوع را توضیح می‌دهد تعمیر مک بوک ایر 15 اینچی خیلی سخت است. همچنین رم و فضای داخلی آن پس از خرید قابل ارتقا نیست.

کالبد شکافی مک بوک ایر 15 اینچی

باتری دستگاه کمی بزرگتر به نظر می رسد، اما اپل در زمان عرضه مک بوک اعلام کرد که عمر باتری مانند مدل 13 اینچی خواهد بود. با این حال، وجود صفحات کششی جدا کردن باتری دستگاه را آسان تر می کند. اما برای رسیدن به آن، باید چند قسمت دیگر دستگاه را بردارید.

از مهمترین مزیت های مک بوک ایر 15 اینچی نسبت به مدل 13 اینچی خود می توان به صفحه نمایش بزرگتر و ترک پد و همچنین وجود شش بلندگو (به جای چهار عدد) اشاره کرد. اپل که فروش این محصول را از سه شنبه گذشته آغاز کرد، در مورد بلندگوهای خود گفت: «مک بوک ایر جدید 15 اینچی دارای یک سیستم صوتی جدید فوق العاده با شش بلندگو، دو تیونر و دو مجموعه بلندگو است. بلندگوهای جدید دو برابر عمق بیس را برای ارائه صدای کامل تری ارائه می دهند و قابلیت صدای فراگیر با پشتیبانی از Dolby Atmos تجربه ای فراگیر را هنگام گوش دادن به موسیقی یا تماشای فیلم به کاربران ارائه می دهد.