کوالکام، یک شرکت پیشرو در بخش نیمه هادی و تجهیزات مخابراتی، اخیراً از عرضه دو تراشه مودم به نام های 212S و 9205S خبر داده است. این تراشه‌ها برای پاسخگویی به تقاضاهای رو به رشد بخش سازمانی اینترنت اشیا (IoT) و همچنین صنعت ماهواره‌ای معرفی شده‌اند که انتظار می‌رود در دهه آینده رونق بگیرد.

تراشه‌ها تراشه‌های کوالکام معمولی شما نیستند و اتصال هیبریدی و مصرف انرژی بسیار کم را ارائه می‌دهند. آنها با استاندارد 3GPP Release 17 مطابقت دارند و برای ارتباطات در مدارهای زمینی ماهواره ای همزمان (GEO/GSO) ایده آل هستند. علاوه بر این، آنها همچنین از قابلیت های موقعیت یابی جهانی (GPS) پشتیبانی می کنند.

تراشه 9205S که در حال حاضر در بازار وجود دارد، برای ارائه اتصال یکپارچه بین دستگاه های IoT و شبکه های سلولی و ماهواره ای تبلیغ می شود. این امکان ادغام داده های موقعیت یابی دقیق را از طریق سیستم جهانی ناوبری ماهواره ای (GNSS) فراهم می کند. در نتیجه، این تراشه در صنایع مختلف مانند ردیابی کانتینرهای حمل و نقل، نظارت بر تجهیزات کشاورزی و دامداری و مدیریت ناوگان و حمل و نقل جهانی در عملیات زنجیره تامین کاربرد خواهد داشت.

از سوی دیگر، تراشه 212S که اواخر امسال عرضه خواهد شد، برای کاربردهای مکان ثابت در مسافت طولانی در نظر گرفته شده است. به گفته کوالکام، این تراشه دارای بهینه سازی باتری برای افزایش عمر دستگاه است و وظایفی مانند جمع آوری داده های تله متری از مخازن آب و سوخت، مترها و سایر تجهیزات زیرساختی را انجام می دهد. علاوه بر این، برای نظارت بر شبکه عمومی، گزارش تشخیص زودهنگام آتش سوزی و غیره بسیار مناسب است.

هر دو تراشه از پلتفرم Qualcomm Aware استفاده می کنند که خدمات ردیابی دارایی و مدیریت دستگاه را در مناطق دورافتاده ارائه می دهد. پلتفرم Qualcomm Aware با همکاری ارائه‌دهنده خدمات NTN Skylo قول می‌دهد تا یکپارچه‌سازی این تراشه‌ها را بهینه کرده و عملکرد و عملکرد آنها را بهبود بخشد.

در اخبار مرتبط، بزرگترین معرفی سال کوالکام همیشه چیپست‌های پرچمدار آن است، اما شاید مهم‌ترین نسخه، طیف تراشه‌های میان‌رده آن باشد. اکثر مردم گوشی های پرچمدار می خرند اما دستگاهی می خواهند که چند سال دوام بیاورد و برای اکثر کارهایی که می خواهند انجام دهند قدرت کافی داشته باشد. به همین دلیل است که سری Snapdragon 7 توسعه یافته است و این شرکت به تازگی Snapdragon 7 + Gen 2 را معرفی کرده است.

منبع

به این پست امتیاز دهید