مدیرعامل گروه سرمایه گذاری فیروزه از سرمایه گذاری در دو شرکت دانش بنیان «پردیس صنایع سیلیکون آراز» و «سازیتو» خبر داد. معاون جسورانه گروه فیروزه به دیجیاتو گفت که آنها بیش از 600 شرکت فناوری محور را برای سرمایه گذاری در 2.5 سال گذشته بررسی کرده اند.

«رامین ربیعی» مدیرعامل گروه سرمایه گذاری فیروزه در صفحه توئیتر خود از سرمایه گذاری این گروه در «پردیس صنایع سیلیکون آراز» و «سازیتو» خبر داد. به گفته وی، سرمایه گذاری در آراز از طریق دو بخش PE گروه فرابورس صندوق ثروت فیروزه و شرکت ترویج ایران صنعت انجام شده و مبلغ آن 150 میلیارد تومان بوده است.

پردیس صنایع سیلیکون آراز دارای چرخه تولید سیلیکون صنعتی از معدن تا محصول نهایی بوده و تولید آزمایشی خود را از شهریور 1401 آغاز کرده است.

دومین سرمایه گذاری گروه فیروزه به مبلغ 15 میلیارد تومان در شرکت “تکنولوژی های تجارت الکترونیک ثنا” با علامت تجاری سازیتو انجام شد. سرمایه گذاری از طریق صندوق جورانه فیروزه فرابورس و شرکت نواندیشان دنیای اختاز.

Sazito فروشگاهی است که در زمینه کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​فعالیت می کند.

برای سرمایه گذاری بیش از 600 شرکت را مرور کنید

«رادمان ربیعی» معاون سرمایه گذاری جسورانه گروه فیروزه درباره سرمایه گذاری های اخیر این شرکت به دیجیاتو گفت:

«صندوق های بورسی شجاع باید منابعی را که در اختیار دارند در یک دوره زمانی سرمایه گذاری کنند. پس از مدتی باید سهام شرکت هایی را که در آنها سرمایه گذاری کرده است بفروشد و درآمد حاصل از آن را بین صاحبان واحدهای صندوق تقسیم کند.

به گفته وی، در دو سال و نیم گذشته آنها تمام شده اند 600 شرکت فناوریآنها تأیید کرده اند که چندین پیشنهاد سرمایه گذاری ارائه شده است، اما موفقیت آمیز نبوده است.

ربیعی به سرمایه گذاری در سازیتو اشاره کرد و گفت: کسب و کار سازیتو برای رشد و توسعه خود به دنبال سرمایه بود و از نظر ما پتانسیل خوبی داشت. پس از تحقیق و گذراندن مراحل تصمیم گیری به نتیجه رسیدیم و بالاخره روی او سرمایه گذاری کرد.”

معاون سرمایه گذاری جسورانه گروه فیروزه در پاسخ به سوال دیجیاتو که آیا در سال جدید روی حوزه خاصی برای سرمایه گذاری تمرکز خواهند کرد، گفت: ما روی حوزه خاصی تمرکز نمی کنیم. ما در فناوری اطلاعات سرمایه گذاری می کنیم. «صندوق یک سرمایه گذاری مالی است که در مقطعی وارد شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات می شود و در مقطعی باید از آن خارج شود.

لازم به ذکر است که صندوق سرمایه گذاری بولد فیروزه در اردیبهشت ماه سال 1398 در سازمان بورس به ثبت رسیده است. حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات

ربیعی در بهمن ماه 1397 در نشست خبری افتتاحیه صندوق فیروزه جسور اعلام کرد که سرمایه ای بالغ بر 50 میلیارد تومان را طی سه سال برای سرمایه گذاری در شرکت های فناور ایرانی با این منبع و بدون تمرکز بر حوزه کاری خاص اختصاص داده اند.

لازم به ذکر است پونیشا یکی از مجموعه هایی است که در اسفند ماه 97 از صندوق سرمایه گذاری بولد فیروزه 8 میلیارد تومان جذب کرده است.