شایعه شده است که سامسونگ تصمیم گرفته است برای جلوگیری از این امر، قیمت Z Fold 5 را نسبت به نسل قبلی خود کاهش دهد. حساب توییتر Tech-Reve او در توییتی نوشت که این گوشی می تواند ارزان تر از گلکسی زد فولد 4 باشد.

ظاهرا گلکسی زد فولد 5 به لولای جدید مجهز شده و در برابر نفوذ گرد و غبار مقاوم خواهد بود. سامسونگ احتمالا از دوربین هایی با سنسورهای جدید، تراشه اسنپدراگون 8 نسل 2 و باتری قدرتمندتر برای این گوشی استفاده خواهد کرد.

در حال حاضر، گلکسی زد فولد 4 یکی از بهترین گوشی های تاشو موجود در بازار است و سامسونگ برای نسل بعدی این گوشی هوشمند تغییر چندانی نکرده است. با این حال، کاهش قیمت Galaxy Z Fold 5 ممکن است تمایل مصرف کنندگان را برای خرید این گوشی هوشمند تاشو افزایش دهد.

همچنین گزارش ها حاکی از آن است که گلکسی زد فلیپ 5 مانند نسل قبلی با قیمت 999 دلار عرضه خواهد شد.همچنین گفته می شود این گوشی هوشمند مانند Z Fold 5 با لولاهای جدید، پشتیبانی از گواهی مقاومت در برابر گرد و غبار، صفحه نمایش بزرگتر و نسل Snapdragon 8 خواهد بود. 2 تراشه منتشر خواهد شد.

ظاهرا سامسونگ روی قابلیت های نرم افزاری تمرکز کرده است و احتمالا دو گوشی Galaxy Z Fold و Z Flip 5 به قابلیت های نرم افزاری جدیدی مجهز خواهند شد.