گوگل در هر نسل تلاش می کند تا ویژگی های پیشرفته تری را برای محصولات خانواده پیکسل ارائه دهد. در مورد سریال پیکسل 8 تا کنون، شایعه شده است که این دستگاه ها دارای تراشه G3 Tensor با عملکرد بهتر، سنسورهای دوربین پیشرفته و نمایشگر کاملاً جدید هستند و اکنون یک منبع موثق به یکی دیگر از ویژگی های پیشرفته مورد انتظار اشاره کرده است. بر اساس این گزارش جدید، پشتیبانی از حالت جایگزین USB DisplayPort به پیکسل 8 و 8 پرو اضافه خواهد شد.

مطابق با Android Authorityمنبع این نشریه دریافته است که USB DisplayPort با بررسی کدهای پیکسل 8 به سری پیکسل 8 می آید. با این حال، گوشی های گوگل از نمایشگرهای خارجی پشتیبانی می کنند که این غول موتور جستجو احتمالاً قصد دارد پیکسل 8 را جایگزین دسکتاپ برای کارهای اداری سبک کند. .

با اشاره به ویژگی جدید پیکسل 8 در اندروید 14

شواهد دیگری وجود دارد که به ایده تبدیل شدن گوشی های پیکسل آینده گوگل به رایانه های رومیزی اشاره می کند. “میشل رحمانمحقق اندروید اشاره کرد که آخرین نسخه‌های بتا اندروید 14 از حالت USB-C DisplayPort Alt پشتیبانی می‌کنند و ویژگی‌های حالت دسکتاپ را بهبود می‌بخشند.

البته استفاده از چنین مفهومی کاملاً جدید نیست. در واقع موتورولا ATRIX که در سال 2011 عرضه شد، تقریباً سه سال پس از نسخه اصلی اندروید، یک داک مخصوص داشت که آن را به یک کامپیوتر رومیزی تبدیل می کرد. از آن زمان، شرکت های دیگری مانند مایکروسافت با سری Continuum و برخی از گوشی های منتخب لومیا تلاش های مشابهی انجام داده اند.

هنگامی که سازمان USB-IF برای اولین بار استاندارد USB-C را در سال 2014 معرفی کرد، بسیاری از مردم فکر می کردند که این استاندارد فقط یک اتصال دهنده جدید و سریعتر است. اما ویژگی های آن بسیار بیشتر از آن چیزی است که ما انتظار داریم. یکی از ویژگی های اصلی این استاندارد پشتیبانی از حالت های جایگزین است. جایگزین های مختلفی برای استاندارد USB-C وجود دارد، اما دو مورد از مهمترین آنها ThunderBolt و DisplayPort هستند.

گوگل در ماه های آینده از جدیدترین گوشی های هوشمند خود یعنی سری پیکسل 8 شامل مدل های استاندارد و پرو رونمایی خواهد کرد و باید دید چه گزارش های موثق تری در مورد حضور حالت DisplayPort منتشر خواهد شد.