یوتیوب یکی از محبوب ترین پلتفرم های اشتراک گذاری ویدئو است که در سال 2005 توسط گوگل راه اندازی شد و توانسته انقلابی در محتوای ویدئویی ایجاد کند. یوتیوب در حال حاضر در تلاش است تا ویژگی های مختلفی را اضافه کند تا کاربران خود را راضی نگه دارد و افراد بیشتری را جذب کند. در ماه های اخیر شاهد بودیم که یوتیوب با ارائه ویدئوهای کوتاه با استقبال بی نظیری از سوی کاربران مواجه شد و توانست توجه آن ها را به خود جلب کند. بر اساس گزارش ها، یوتیوب در حال آزمایش ویژگی جدیدی است که به افراد مختلف امکان بازی آنلاین را می دهد. این قابلیت در حال حاضر در مرحله آزمایشی است و به زودی برای تمامی کاربران دسکتاپ، اندروید و iOS در دسترس خواهد بود. این خبر نشان می دهد که جاه طلبی های گوگل در صنعت بازی های آنلاین با بسته شدن Stadia متوقف نشده است.

بازی های آنلاین در راه یوتیوب

نزدیک به شش ماه پس از اینکه گوگل رسما سرویس بازی ابری خود به نام Stadia را تعطیل کرد، به نظر می رسد که این شرکت ممکن است محصول مشابهی را از طریق یوتیوب عرضه کند. طبق گزارش‌ها، پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیو متعلق به گوگل در حال آزمایش یک بازی آنلاین است که می‌تواند به کاربران اجازه دهد از طریق وب‌سایت یوتیوب روی دسک‌تاپ یا برنامه یوتیوب در دستگاه‌های iOS و اندروید بازی کنند. طبق گزارش‌ها، پروژه گوگل «Playables» نام دارد و دارای بازی‌های آرکید مانند Stack Bounce است که در آن بازیکنان از یک توپ پرتاب برای شکستن لایه‌های آجر استفاده می‌کنند.

پروژه بازی آنلاین یوتیوب

یکی از سخنگویان یوتیوب از تایید راه اندازی این ویژگی خودداری کرد و گفت: بازی ها مدت هاست در یوتیوب مشاهده شده اند. ما همیشه در حال آزمایش ویژگی‌های جدید هستیم و در حال حاضر نمی‌توانیم خبر انتشار بازی آنلاین در یوتیوب را به طور رسمی تأیید کنیم. آزمایش “Playables” YouTube در حالی انجام می شود که برخی از شرکت های رسانه های اجتماعی سرمایه گذاری های قبلی خود را در بازی های آنلاین کاهش می دهند.

Google Stadia در یک نگاه

ظهور و سقوط Google Stadia در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه سه ساله اتفاق افتاد، زیرا گوگل این سرویس را به دلیل پذیرش کم کاربران کنار گذاشت. Stadia در سال 2019 راه اندازی شد و به کاربران اجازه می داد به جای دانلود بازی ها در کنسول، مستقیماً از فضای ابری بازی کنند. Stadia همچنین دارای یک ویژگی بود که در آن سازندگان می‌توانستند بازی را که در Stadia انجام می‌دادند به صورت زنده پخش کنند و به بینندگان اجازه دهند به نظرسنجی‌ها در بخش چت پاسخ دهند. این سرویس سعی کرد تعداد زیادی بازیکن را جذب کند اما شکست خورد، و این پروژه در نهایت شکست خورد و در اوایل سال 2023 تعطیل شد. زمانی که Stadia غیرفعال شد، گوگل در یک پست وبلاگی اعلام کرد که فناوری سرویس بازی آنلاین را در سایر موارد تقویت خواهد کرد. حوزه هایی مانند گوگل پلی، یوتیوب و واقعیت افزوده.

By ادمین سایت

عاشق دنیای تکنولوژی و ای تی هستم. و اینجا می تونید جدیدترین مطالب را هر روز قبل از همه مشاهده کنید و مطلع بشید.