گوگل ویژگی های جدیدی را برای “لنز گوگل” در iOS و Android، که اکنون می‌توانید با آن شرایط پوستی و بیماری‌هایی مانند “خال یا آکنه” را جستجو کنید. اگر می‌خواهید در مورد برآمدگی روی لب، خط ناخن یا ریزش مو روی سر بیشتر بدانید، روی سایر قسمت‌های بدن نیز کار می‌کند.

در پست وبلاگ گوگل آمده است: “به سادگی از خود عکس بگیرید یا از طریق لنز آپلود کنید و تصاویری را پیدا خواهید کرد که با جستجوی شما مطابقت دارند.” با این حال، گوگل هشدار می دهد که این نتایج فقط “اطلاعاتی” هستند و “تشخیصی را تشکیل نمی دهند” و کاربران باید “برای مشاوره با پزشکان خود مشورت کنند.”

با Google Lens اطلاعاتی در مورد بیماری های پوستی دریافت کنید

گوگل سال هاست که در مورد استفاده از تشخیص تصویر هوش مصنوعی برای بیماری های پوستی تحقیق کرده است. در کنفرانس توسعه دهندگان I/O 2021، این شرکت ابزاری را به نمایش گذاشت که می تواند وضعیت پوست، مو و ناخن را تشخیص دهد. در آن زمان، گوگل گفت که این ابزار می تواند 288 شرایط مختلف را تشخیص دهد و در 84 درصد مواقع شرایط را درست می کند.

اکنون، وب‌سایت Google برای این ابزار، به نام DermAssist، می‌گوید که «در حال حاضر تحت آزمایش‌های بیشتر از طریق یک نسخه محدود است». همچنین می گوید که اگرچه این دستگاه دارای علامت CE به عنوان یک دستگاه پزشکی کلاس 1 است، اما توسط FDA ارزیابی نشده است و فقط برای اهداف اطلاعاتی و نه برای تشخیص پزشکی در نظر گرفته شده است.

گوگل علاوه بر بیماری های پوستی به سایر ویژگی های لنز نیز در وبلاگ خود اشاره کرده است. از جمله آنها می توان به ترجمه تابلوهای خیابانی، منوها و موارد دیگر به بیش از 100 زبان دنیا، یافتن نسخه های مختلف از محصولات مورد نظر و یافتن رستوران هایی که در نزدیکی شما قرار دارند و غذای خاصی را در آن سرو می کنند، اشاره کرد. آنها را همه این کارها با آپلود عکس در Google Lens انجام می شود.