یوتیوب ظاهراً می خواهد با معرفی سرویس جدیدی به نام «Playables» بازی های آنلاین را به پلتفرم خود اضافه کند. او برای این منظور ایمیلی برای کارمندان گوگل فرستاد و از آنها دعوت کرد تا در مرحله آزمایشی سرویس جدید کمک کنند.

با استفاده از این سرویس جدید، کاربران یوتیوب می توانند بازی های مختلفی را در نسخه وب یوتیوب و همچنین در اپلیکیشن موبایل انجام دهند. در مرحله اول بازی های کم حجم مورد بررسی قرار می گیرند. بازی های کوچک را می توان به راحتی به اشتراک گذاشت و به همین دلیل یوتیوب ابتدا به اشتراک گذاری این بازی ها توجه می کند. اما بعد از آن به سراغ سایر بازی های با حجم بالاتر می رود.

یکی از بازی هایی که یوتیوب در این مرحله از تست و بررسی روی آن تمرکز دارد، بازی محبوب Stack Bounce است.

سرویس جدید یوتیوب امکان بازی در این پلتفرم را فراهم می کند

مدت ها بود که یوتیوب امکان بازی روی این پلتفرم را در نظر می گرفت. اکنون سخنگوی یوتیوب با تاکید بر اینکه این شرکت توجه ویژه ای به بازی های آنلاین دارد، می گوید که این شرکت در حال آزمایش ویژگی های جدید این سرویس است. لازم به ذکر است با توجه به کاهش درآمد تبلیغاتی این شرکت، ورود به حوزه های جدید ممکن است زمینه ساز رشد مالی شرکت برای بهبود شرایط شود. یکی از این راه ها تشویق کاربران به استفاده از YouTube Premium است تا بتوانند با پرداخت هزینه اشتراک از آن استفاده کنند. اما راه‌های دیگری مانند افزودن ویژگی‌های جدید نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و یوتیوب نیز به این مسائل توجه می‌کند.

حال باید دید این سرویس جدید تا چه حد می تواند پاسخگوی نیاز کاربران باشد و با چه مشکلاتی مواجه خواهد شد. برای پیاده سازی این ویژگی، یوتیوب از کارمندان گوگل خواست تا در آزمایش این سرویس جدید همکاری کنند تا بتواند به سمت هدف خود حرکت کند.