پیش از این، کوالکام نسخه قدرتمندتری از اسنپدراگون 8 نسل 2 را توسعه داده بود، اما این تراشه به طور انحصاری در سری گلکسی اس 23 سامسونگ استفاده می شود و با نام اسنپدراگون 8 نسل 2 برای گلکسی شناخته می شود. اکنون به نظر می رسد که دوره انحصار غول فناوری کره جنوبی به پایان رسیده است و نسخه بهبود یافته سیستم روی یک تراشه (SoC) پرچمدار کوالکام که احتمالاً Snapdragon 8+ Gen 2 نام دارد، عرضه خواهد شد.

مشاور مشهور فناوری Digital Chat Station تصویری از گوشی هوشمند گیمینگ Redmi 8S Pro را در Weibo به اشتراک گذاشت که به نظر می رسد از تراشه Snapdragon 8+ Gen 2 قدرت می گیرد. اگر به لیست بنچمارک Antoto نگاه کنید، Redmi 8 Pro Plus در حال حاضر در صدر قرار دارد. این لیست با امتیاز چشمگیر بیش از 1.3 میلیون. اکنون Red Magic 8S Pro با SoC قدرتمندتر به امتیاز چشمگیر بیش از 1.7 میلیون در Antoto دست یافته است.

به گفته WccfTech، Redmi 8S Pro از یک فن خنک کننده فعال استفاده خواهد کرد که به آن کمک کرد تا امتیاز آنتوتو بسیار بالایی کسب کند. البته نمی دانیم که این خنک کننده روی گوشی هوشمند نصب می شود یا به عنوان لوازم جانبی استفاده می شود.

با توجه به اینکه احتمالاً اسنپدراگون 8 نسل 3 در رویداد Snapdragon Summit در 24 اکتبر (2 نوامبر 1402) رونمایی می شود، کوالکام کمتر از پنج ماه فرصت دارد تا از Snapdragon 8 + Gen 2 رونمایی کند. این فرکانس برای هسته Cortex X3 انتظار می رود این تراشه از 3.2 به 3.36 گیگاهرتز نسبت به مدل اصلی افزایش می یابد و علاوه بر آن فرکانس GPU سیستم روی تراشه مذکور از 680 مگاهرتز به 719 مگاهرتز می رسد.

احتمالا کوالکام از فرآیند ۴ نانومتری TSMC برای تولید اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۲ استفاده خواهد کرد.